Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Milazzo

Oblázková pláž, Letovisko

Milazzo

Přístavní město Milazzo na severovýchodě Sicílie patří k hlavním plážovým letoviskům severního pobřeží a hlavním výchozím bodům pro výlety na Liparské, resp. Eolské ostrovy. Pozoruhodné je i umístění samotného města na 5 km dlouhém a necelý 1 kilometr širokém poloostrově, který vybízí k procházkám.

Pláže a koupání

Milazzo se může pochlubit takřka nekonečnou pláží táhnoucí se z poloostrova po více než 7 km na jih a volně přechází v další a další pláže, které vytvářejí takřka 20km pás písku až k oblíbenému koupacímu místu Punta Marinella.

Hlavní pláže v Milazzu pokrývá jemnozrnný světlý písek s občasnými oblázky. Zprvu má pláž čistě městský charakter, ale čím více se budete vzdalovat od Milazza, tím přírodnější místní pláže budou. V Milazzu a okolí si tak vyberou jak milovníci rušného života, vodních sportů a aktivit, tak ti, kteří preferují klidné ležení u moře bez davů turistů.

Ubytování

Milazzo patří mezi levnější sicilská letoviska a ubytování zde pořídíte až o polovinu levněji než v dalších známých letoviscích Cefalu nebo Taormina. I v hlavní sezoně seženete dvoulůžkový pokoj na noc okolo 1 500 Kč v menším apartmánů, v hotelu pak do 2 000 Kč.

Hotely a ubytování Milazzo

Doprava

Milazzo je velmi dobře dostupné veřejnou dopravou, jezdí sem vlak i autobusy. Podívejte se, jaké společnosti jezdí z Milazza do hlavních směrů:

  • Palermo – vlaky Trenitalia, cena okolo 12,50 EUR
  • Catania – vlaky Trenitalia (1 přestup Messina), cena okolo 10 EUR
  • Messina – vlaky Trenitalia, cena okolo 4,50 EUR

Další informace o cestách po Sicílii najdete v kapitole "Doprava".

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 02. 06. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.