Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Lido di Noto

Lido di Noto

Malé městečko Lido di Noto je letovisko na samém jihozápadním cípu Sicílie obklopené malými zátokami s křišťálově čistou vodou a nádhernými plážičkami. Pokud máte rádi podobně rozeklaná pobřeží a hopsání po zátokách, které jsou od sebe vždy vzdálené jen pár stovek metrů, pak alespoň na 2-3 dny do Lido di Noto zamiřte.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Nejkrásnější pláže a zátoky začínají jižně od Lido di Noto a táhnou se zhruba po délce 3-4 km směrem na jih. K nejoblíbenějším plážím patří Spiaggia di Calamosche nebo Spiaggia di Vendicari.

Na těchto plážích nehledejte zázemí, restaurace, bary, ani půjčovny lehátek. Naopak zde najdete klid, krásné scenerie, čisté moře a ideální podmínky pro šnorchlování.

Ubytování

Hlavním výchozím bodem je zmíněné letovisko Lido di Noto, kde najdete zejména soukromé apartmány a penziony s cenami kolem 2 000 Kč na noc pro dva.

Nejlepší hotely v Lido di Noto

Jak se sem dostat

Ačkoliv do Lido di Noto se párkrát denně dostanete i autobusem, pro cestování po místních plážích je nezbytné auto. Páteční komunikací je zde silnička SP19, ze které vždy vedou malé venkovské asfaltky, které vás dovedou až k moři. Za parkování se nikde neplatí.

  • Naviguj: 36.8555, 15.1133

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu