Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Ragusa

Ragusa

Ragusa patří podle mnohých vůbec k nejkrásnějším městům celé Itálie. Leží v kopcovité oblasti jižní Sicílie a staré město je postaveno na vysokém ostrohu tak, že ční do širokého okolí. Ragusa je navíc zařazena na seznam kulturního dědictví UNESCO v rámci tzv. "Pozdně barokních měst v údolí Val di Noto". Právě barokní architektura, která pochází z konce 17. a počátku 18. století, kdy se město masivně přestavovalo po velkém zemětřesení, patří mezi hlavní zdejší lákadla.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Památky a zajímavosti

Ragusa se pyšní hned několika opravdu významnými stavbami, ty doplňují rozkošné úzké uličky stoupající strmě do kopců. 

  • Katedrála sv. Jana křtitele (Duomo di San Giovanni Battista) – zdobená katedrála z roku 1718 v klasickém bohatém stylu sicilského baroka, dominuje jí krásná vysoká věž s blankytně modrou střechou
  • Katedrála sv. Jiři (Duomo di San Giorgio) – krásná monumentální barokní katedrála z roku 1738 se kromě nádherného portálu pyšní zajímavým rudo-bílým zdobením interiéru

Ubytování

Ragusa je díky své poloze ideální výchozí bod pro výlety po jižním cípu Sicílie. Je zároveň dost velkým městem na to, aby poskytla veškeré turistické zázemí. Najdete zde bohatou nabídku penzionů a soukromých apartmánů s cenami i pod 1 000 Kč za noc pro 2, ale i mnoho klasických hotelů, kde očekávejte ceny mezi 1 500 a 2 000 Kč na noc pro 2.

Hotely a ubytování Ragusa

Doprava

Město je velmi dobře dostupné jak autem, tak veřejnou dopravou. Jezdí sem vlak i autobusy. Podívejte se, jaké společnosti jezdí z Ragusy do hlavních směrů:

  • Catania (i přímo na letiště) – autobusy Etna TrasportiAST, cena cca 9 EUR
  • Siracusa – vlaky Trenitalia, autobusy AST, cena cca 9 EUR
  • Palermo – autobusy AST, cena cca 14 EUR

Další informace o cestách po Sicílii najdete v kapitole "Doprava".

  • Naviguj: 36.926, 14.7411

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu