Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Modica

Modica

Modica je nenápadné historické městečko na jihu Sicílie asi 13 km od Ragusy, je jedním z 8 tzv. "Pozdně barokních měst v údolí Val di Noto", která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO. Podle mnohých cestovatelů právě Modica patří k nejkrásnějším historickým městům na Sicílii.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Město Modica se pyšní středověkými základy, na kterých bylo vybudováno mnoho skvostných barokních památek a jeho výhoda tkví zejména v tom, že oproti známějším sicilským městům sem zavítá jen velmi málo turistů. Modica je tak jedním z nejvíce autentických historických měst na Sicílii.

Památky a zajímavosti

Město se dělí na 2 části. Modica Bassa (dolní Modica) je relativně moderní, kde žije většina obyvatel. Modica Alta (horní Modica) je pak doslova vtesána do skály a patří k největším turistickým magnetům okolí. Nabídne uzounké uličky, malé domky a krásné výhledy na okolí.

Nejvýznamnější památkou je zdejší katedrála sv. Jiří (Duomo di San Giorgio) s nádhernou barokní fasádou přestavěnou po zemětřesení v roce 1693. Za návštěvu rozhodně stojí i nádherně zdobený barokní interiér. Od průčelí katedrály pak vede 300 schodů do části Modica Bassa.

K dalším výrazným památkám patří dominanta Modicy, hrad Castello dei Conti umístěný na vrcholu skály a sloužící jako vojenská pevnost během 18. století.

Za návštěvu rozhodně stojí i druhý zdejší barokní kostel sv. Petra (Chiesa Madre si San Pietro).

Ubytování

V Modice můžete vybírat z velkého počtu nabídek ubytování v soukromí, malých penzionech a guesthoustech. Plusem bydlení v Modice jsou nižší ceny oproti vedlejšímu městu Ragusa, levnější jsou i zdejší klasické 3* či 4* hotely, které pořídíte okolo 1 500 Kč za noc pro dva.

Hotely a ubytování Modica

Doprava

Modica je velmi dobře dostupná veřejnou dopravou, jezdí sem vlak i autobusy. Podívejte se, jaké společnosti jezdí z Modicy do hlavních směrů:

  • Ragusa – autobusy AST, vlaky Trenitalia, cena cca 2 EUR
  • Catania – autobusy AST, cena cca 10 EUR (vlaky pouze s přestupem)
  • Siracusa – vlaky Trenitalia, autobusy AST, cena cca 8 EUR
  • Palermo – autobusy AST, cena cca 15 EUR

Další informace o cestách po Sicílii najdete v kapitole "Doprava".

  • Naviguj: 36.8635, 14.761

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu