Noční Soul

21 míst co vidět v Soulu

Namhansanseong

Namhansanseong

Unikněte ruchu města a zkombinujte výlet za historií i do přírody. Na jihovýchodním okraji Soulu asi 25 km od centra města narazíte na poměrně rozsáhlý komplex opevnění s historickým palácem Namhansanseong.

Pevnost leží v hustě zalesněném kopcovitém terénu a sloužila jako záložní královské sídlo dynastie Joseon v případě napadení Soulu. Od roku 2014 je komplex zapsán na seznamu UNESCO.

Lesní palác oázou klidu

Areál je značně rozsáhlý a jednotlivé malé pavilony paláce doslova rozeseté v lesích okolo vrcholu 477 metrů vysoké hory Namhansan. Opevněný palác byl nejvíce rozšířen v období 16. až 18. století během neutuchajících bojů.

Mnozí králové dynastie Joseon se však do paláce uchylovali i v časech míru pro mimořádně malebné a klidné prostředí.

Procházka skrz hustý les

V okolí hory Namhansan i podél hradeb jsou dnes vybudovány dobře značené a udržované turistické stezky. Zejména v podzimním období jsou místní husté lesy kouzelné a hrají všemi odstíny barev.

Vypravte se k pevnosti Namhansanseong i vy a oddychněte si na půl dne od ruchu Soulu.

Vstupné a otevírací doba

Vnitřní část paláce a pevnosti je otevřena v časech 10:00–18:00 denně kromě pondělí. Poslední vstup je možný hodinu před zavírací dobou.

Venkovní stezky a treky podél hradeb jsou otevřené po celý den.

Vstup se platí jen do malé části komplexu, a sice do nouzového paláce, kde zaplatíte 2 000 KRW. Turistické stezky podél hradeb jsou přístupné zdarma.

Doprava k Namhansanseong

Cesta z centra Soulu je poměrně dlouhá a zabere vám kolem hodiny a půl. Podle toho, v jaké části Soulu zrovna budete, nasedněte na metro zelené linky 3, fialové linky 5 nebo zlaté linky 9 a jeďte směrem na východ města, kde přestoupíte na růžovou linku číslo 8.

Tou dojeďte až do stanice Sanseong, kdy pro výstup využijte východ číslo 2. Asi po 20 metrech narazíte na autobusovou zastávku, odkud jezdí autobusy přímo k hlavnímu vstupu do paláce a ke startovacímu bodu většiny stezek.

Využijte linky 9 (nejfrekventovanější, jede 21 minut) nebo 9-1 a 52 (jezdí méně často, ale přímější trasou - pouze 11 minut).

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.