Kapverdy
Kapverdské ostrovy

Co dělat na Kapverdách

Pláže 

Kapverdy jsou rájem pro milovníky nekonečných bílých pláží. Na ostrově Boa Vista se nachází Santa Monica beach (místními značená jako Curranlinho) pojmenovaná po své slavnější kolegyni v Los Angeles. Ta kapverdská měří 8 kilometrů a nenachází se na ní žádné hotely, můžete si tu tak vychutnat procházku téměř o samotě. Kilometry pobřeží nabízí i pláž Cabo Santa Maria, u níž můžete vidět zrezivělý vrak potopené španělské lodi.

Surfing, windsurfing, kitesurfing

Díky vlnám atlantického oceánu jsou Kapverdy velmi oblíbené u vyznavačů vodních sportů. U každé větší osídlené pláže se nabízí vybavení nebo rovnou kurzy kitesurfingu, surfingu nebo windsurfingu. Tyto sporty jsou doma zejména na návětrných ostrovech, jako je Boa Vista a Sal.

Potápění

I když se to na první pohled nezdá, i na Kapverdách se dá kvalitně potápět. Lze tu při dobrých podmínkách pozorovat tuňáky, plachetníky, želvy, ale i menší žraloky a v letních měsících dokonce velryby. U ostrova Sal leží na mořském dně několik vraků lodí. Některé jsou jen pár metrů pod hladinou.

Želví farma

Želvy jsou symbolem Kapverd. Bohužel jejich pozorování je omezeno jak ročním období, tak i striktními předpisy. Ostrov Boa Vista je místem, kde se nachází jedna z největších populací želv na světě. Dospělé samičky na ostrově během léta kladou vajíčka, malé želvičky se pak líhnou od konce srpna až do listopadu. 

Poušť Viana

Na ostrově Boa Vista se ve vnitrozemí nachází poušť Viana, kam byl jemný bělostný písek navát ze Sahary. Nadšenci zde můžou sjíždět duny na čtyřkolkách nebo sandboardu.

Karneval

Hlavní město ostrova Sao Vincente Mindalo je nejkosmopolitnější město celého souostroví. Koná se zde několik hudebních festivalů a karneval je dokonce považován za druhý největší na světě po Riu de Janeiru.

Chystáš se na Kapverdy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.