Průvodce státem
Kapverdské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Kapverdách

Pláže 

Kapverdy jsou rájem pro milovníky nekonečných bílých pláží. Na ostrově Boa Vista se nachází Santa Monica beach (místními značená jako Curranlinho) pojmenovaná po své slavnější kolegyni v Los Angeles. Ta kapverdská měří 8 kilometrů a nenachází se na ní žádné hotely, můžete si tu tak vychutnat procházku téměř o samotě. Kilometry pobřeží nabízí i pláž Cabo Santa Maria, u níž můžete vidět zrezivělý vrak potopené španělské lodi. 

Surfing, windsurfing, kitesurfing

Díky vlnám atlantického oceánu jsou Kapverdy velmi oblíbené u vyznavačů vodních sportů. U každé větší osídlené pláže se nabízí vybavení nebo rovnou kurzy kitesurfingu, surfingu nebo windsurfingu. Tyto sporty jsou doma zejména na návětrných ostrovech, jako je Boa Vista a Sal.

Windusrfing

Potápění

I když se to na první pohled nezdá, i na Kapverdách se dá kvalitně potápět. Lze tu při dobrých podmínkách pozorovat tuňáky, plachetníky, želvy, ale i menší žraloky a v letních měsících dokonce velryby. U ostrova Sal leží na mořském dně několik vraků lodí. Některé jsou jen pár metrů pod hladinou.

Želví farma

Želvy jsou symbolem Kapverd. Bohužel jejich pozorování je omezeno jak ročním období, tak i striktními předpisy. Ostrov Boa Vista je místem, kde se nachází jedna z největších populací želv na světě. Dospělé samičky na ostrově během léta kladou vajíčka, malé želvičky se pak líhnou od konce srpna až do listopadu. 

Poušť Viana

Na ostrově Boa Vista se ve vnitrozemí nachází poušť Viana, kam byl jemný bělostný písek navát ze Sahary. Nadšenci zde můžou sjíždět duny na čtyřkolkách nebo sandboardu.

Karneval

Hlavní město ostrova Sao Vincente Mindalo je nejkosmopolitnější město celého souostroví. Koná se zde několik hudebních festivalů a karneval je dokonce považován za druhý největší na světě po Riu de Janeiru.

Skromný ráj pro milovníky oceánu a nekonečných pláží

Kapverdské ostrovy, portugalsky Cabo Verde, neboli ostrovy Zeleného mysu leží západně od Afriky. Jsou pojmenovány podle nejzápadnějšího výběžku černého kontinentu. 

Kapverdy se skládají z 15 ostrovů a dnes se stávají stále vyhledávanější dovolenkářskou destinací. Díky větrnému podnebí jsou ideální hlavně pro milovníky surfingu, kitesurfingu a windsurfingu. Všichni místní obyvatelé se řídí pohodářským heslem „no stress“.

Průvodce pro tebe napsal monca.cz
Víza
30 dní zdarma
Na Kapverdy cestuješ bez víz, ale zaplatíš letištní taxu 28 €.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě klasická plážová dovolená, v zimě ideální na vodní sporty.
Více o počasí
Letenky od
11 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 55 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu