Kapverdy
Kapverdské ostrovy

Co vidět a navštívit na Kapverdách

4 místa co vidět na Kapverdách

Sal

Sal

Průvodce ostrovem

Představte si ostrov, který vás uhrane nekonečnými plážemi s bílým pískem, tyrkysovým mořem a nekončící klidnou atmosférou. Přesně tak vypadá jeden z pěti obydlených Kapverdských ostrovů Sal. Na Sal míří turisté do hotelů a luxusních resortů zejména na jih k městečku Santa Maria. Pokud jen trošku budete chtít, odnesete si mnohem více zážitků, než jen vzpomínku na dokonalé pláže, teplý oceán a lahodné pokrmy díky all-inclusive stravě.

Zobrazit místo
Boa Vista

Boa Vista

Ostrov

Prozkoumejte vnitrozemí ostrova na čtyřkolkách, užijte si nekonečné pláže nebo pozorujte hnízdění mořských želv. Pláž Santa Monica – Nejkrásnější pláží na ostrově Boa Vista je Santa Monica. Měří několik kilometrů a vzhledem k tomu, že na ní nejsou žádné hotely, můžete si ji užívat téměř o samotě. Vrak lodi na pláži Santa Maria – Na severním pobřeží ostrova Boa Vista najdete potopený vrak španělské lodi. Zrezivělá loď je vidět nad hladinou…

Zobrazit místo
Sao Vicente

Sao Vicente

Ostrov

Nejzelenější ostrov Kapverd. Kromě přírodního parku můžete navštívit i město Mindelo, kde se koná každoroční karneval. Monte Verde – Monte Verde neboli Zelená hora je nejvyšší horou ostrova a kromě přírodních krás nabízí i nádherný výhled do okolí.

Zobrazit místo
Santiago

Santiago

Ostrov

Navštivte nejlidnatější ostrov, poznejte zdejší historii nebo pláž Tarrafal.  Praia – Hlavní město souostroví s pirátskou historií Praia nabízí velké možnosti kulturního vyžití. Cidade Velha – ve městě se nachází pevnost, která je zapsána na seznamu UNESCO.

Zobrazit místo

Chystáš se na Kapverdy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 09. 2022
Navrhni úpravu