Kapverdy
Kapverdské ostrovy

Doba a délka letu na Kapverdy

Kapverdské ostrovy jsou jednou z nejbližších exotických destinací, kam se dá letět z Česka na dovolenou k moři. Je-li ve vašem rozhodovacím parametru i doba strávená v letadle, sepsali jsme právě pro vás praktické informace o době letu, délce letu i službách na palubě.

Doba letu na Kapverdy

V potaz budeme brát pouze přímé lety z Prahy, kterými cestovní kanceláře vozí své klienty na zájezdy na Kapverdské ostrovy. Lety s přestupem budou závislé na době přestupu, který bude trvat v řádu jednotek hodin.

Létá se na dva kapverdské ostrovy. Jak dlouho se letí na Kapverdy?

  • doba letu z Prahy na Sal trvá 6 hodin a 13 minut
  • doba letu z Prahy na Boa Vista trvá 6 hodin a 17 minut

V letovém řádu obvykle narazíte na letovou dobu 6 hodin a 50 minut. Zároveň se nenechte zmást jednotlivými časy odletů a příletů, které jsou uváděny vždy v místním čase s ohledem na časový posun.

V reálu ale neexistují přímé lety z Prahy na Boa Vista a letí se s přestupem na Salu. Přímo z Prahy se létá na ostrov Sal, kde dojde k výstupu cestujících mířících na Sal a letadlo následně přeletí ještě na ostrov Boa Vista, kde vystoupí a nastoupí cestující a letí se zpět na Sal. Zde všichni vystoupí a letadlo se uklidí, natankuje a dojde k nutné předodletové údržbě a prohlídce.í

Cestující letící na Sal nebudou touto pauzou nijak ovlivněni, ale cestujícím letící na Boa Vista se doba letu prodlouží při cestě tam asi o 40 minut a při cestě zpět zhruba o 1 hodinu a 30 minut.

Délka letu na Kapverdy

Pro zajímavost uvádíme i délku, kterou let z Prahy za 6 hodin letu urazí a z které lze pak vyčíst i vzájemný rozdíl mezi těmito dvěma kapverdskými ostrovy.

  • vzdálenost Praha - Sal měří 4 975 km
  • vzdálenost Praha - Boa Vista měří 5 026 km

Vzdušnou čarou je Sal vzdálen od Boa Vista 51 kilometrů. Vzdálenost je přitom měřena pomocí ortodromy, tedy nejkratší vzdáleností mezi dvěma místy na zemi. Skutečná délka letu je závislá na konkrétní trase.

Trasa letu

Zajímá vás, kudy na Kapverdy poletíte a zda nebude něco vidět z okénka? Na přiloženém obrázku je možné vidět trasu letu jednoho z charterových spojů z Kapverd do Prahy pod označením QS4163.

Jak je z obrázku patrné, trasa letu lemuje pobřeží afrického a následně i evropského kontinentu. Letí se podél Maroka, Španělska, Francie a následně přes Itálii a Rakousko do České republiky.

Služby na palubě

Na Kapverdy se z Prahy létá s aerolinkami Smartwings. Obvykle je naplánován let s nejmodernějším letounem Boeing 737 MAX.

Na základě doby letu nad 6 hodin je v rámci letu podáváno rozšířené občerstvení. Můžete se těšit na teplé či studené menu s dezertem, kávu nebo čaj a další nealkoholický nápoj. Prakticky standardní občerstvení v letadle, na které jsme byli zvyklí před jeho zrušením na letech po Evropě.

V ceně zájezdu je vždy i odbavené zavazadlo do 20 kg.

Chystáš se na Kapverdy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 04. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.