Průvodce státem
Kapverdské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Kapverdách

Kapverdská kuchyně

Odpovědět na otázku, co ochutnat na Kapverdách, není úplně jednoduché. I když místní kuchyně je směsicí kreolské a portugalské kuchyně, většina restaurací vaří evropská jídla. Kapverdy jsou rybářským státem, proto často v menu najdeme ryby a mořské plody. Každý den můžete ochutnat zdejší nejvyhlášenější rybu – tuňáka. 

Národním jídlem je na Kapverdách cachupa. Jedná se o obdobu našeho guláše, ale v tomto případě je jídlo složeno z fazolí, zeleniny a masa, často zahuštěného dýní a bramborami. Další národní pochoutkou je grilovaný kozí sýr, který lze sehnat v restauracích poměrně levně.

Cachupa

Typické pití pro Kapverdy se nazývá grogue. Jedná se o alkoholický nápoj, který se vyrábí z cukrové třtiny. Grogue obsahuje vysoký podíl alkoholu (až 54 %) a chutná jako velmi silný rum. Místní pivo se jmenuje Strela, stojí asi 1,35 € a chutná jako silnější český světlý ležák. Chuťově vůbec není špatné. 

Voda z kohoutku obecně pitná je, ale citlivějším Evropanům se doporučuje pít vodu balenou.

Jak se stravovat jako místní

Ryby, ryby a zase ryby. Místní se stravují převážně čerstvými rybami, které nakoupí spolu s ovocem na trzích, případně přímo od rybářů, již připlouvají do malých přístavů a rovnou na mole váží a prodávají své nalovené kousky.  Kapverďané nenakupují do zásoby, vždycky mají všechno čerstvé. 

Na ulicích lze potkat ženy, které s sebou mají krabice plné čerstvých dobrot. Většinou jsou to smažené taštičky plněné rybí směsí nebo bramborová kaše smíchaná s rybou. Je to moc dobré a kus stojí cca 10 escudos, což je v přepočtu asi 10 centů. Nejčastěji se jako hlavní jídlo jí tuňák se směsí zeleniny, rýže a cachupa, která se dá v levnější verzi připravit i pouze z fazolí. 

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou obecně vyšší než v České republice. Průměrné hlavní jídlo se pohybuje kolem 15 €. Porce tuňáka potom vyjde na cca 12 €.

Nejlevnější jídlem je grilovaný kozí sýr za 4 €. Co se týká pití, místní pivo Strela se podává často v třetinkových lahvích v ceně 1,35 €, velké pivo stojí mezi 2,5–4 €. Pozor na sílu piva, ačkoli chutná jako svěží světlý ležák, obsahuje 5,4 % alkoholu.

Skromný ráj pro milovníky oceánu a nekonečných pláží

Kapverdské ostrovy, portugalsky Cabo Verde, neboli ostrovy Zeleného mysu leží západně od Afriky. Jsou pojmenovány podle nejzápadnějšího výběžku černého kontinentu. 

Kapverdy se skládají z 15 ostrovů a dnes se stávají stále vyhledávanější dovolenkářskou destinací. Díky větrnému podnebí jsou ideální hlavně pro milovníky surfingu, kitesurfingu a windsurfingu. Všichni místní obyvatelé se řídí pohodářským heslem „no stress“.

Průvodce pro tebe napsal monca.cz
Víza
30 dní zdarma
Na Kapverdy cestuješ bez víz, ale zaplatíš letištní taxu 28 €.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě klasická plážová dovolená, v zimě ideální na vodní sporty.
Více o počasí
Letenky od
11 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 55 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu