Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Marsaxlokk

Marsaxlokk

Nechte se unést romantickou atmosféru malého rybářského městečka, kde se zastavil čas a které stále tak trochu odolává moderní době. I dnes je rybolov tradičním způsobem hlavní obživou mnoha místních obyvatel. V přístavu, stejně jako před desítkami let, kotví pestrobarevné rybářské loďky luzzu, které dávají městečku neopakovatelný ráz. 

Řeč je o vesnici Marsaxlokk (čti "Marsašlok) na jižním pobřeží Malty. Do tohoto kouzelného městečka jezdí na výlety dokonce i místní obyvatelé, což Marsaxlokku dodává ještě autentičtější podobu. Dominantou města je kostelík Panny Marie z Pompejí (Parish Church) a také romantická promenáda s mnoha menšími restauracemi.

Pláže a útesy

Pobřeží u Marsaxlokku dominují fotogenické skalnaté bílé útesy padající strmě do moře a poskytující nádherné výhledy. Mezi přírodními zajímavostmi vyniká malá zátoka St. Peter's Pool s krásnou skalnatou pláží a křišťálově čistým mořem. St. Peter's Pool je vhodná pláž hlavně pro milovníky hezkých výhledů a fotogenického prostředí. Vstup do moře je velmi skalnatý a moře hluboké.

Blízko pláže je malé bezplatné parkoviště umístěné hned za elektrárnou Delimara.

Jak se sem dostat

Vypravíte-li se do Marsaxlokku půjčeným autem, zaparkujte na velkém bezplatném parkoviště na jižním kraji městečka.

Dostanete se sem jednoduše i autobusem. Do Marsaxlokku jezdí tyto linky:

  • Naviguj: 35.8237, 14.5589

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu