Cestování Covid-19

Od 1.7. lze na Maltu z ČR, Slovenska, Rakouska, Polska či Německa cestovat bez omezení. Rovněž návrat zpět do ČR je možný bez omezení Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Před odletem na Maltu je lepší vyplnit dva formuláře týkající se vašeho pobytu:

Zpět na seznam míst co vidět na Maltě
Marsaxlokk

Marsaxlokk

Nechte se unést romantickou atmosféru malého rybářského městečka, kde se zastavil čas a které stále tak trochu odolává moderní době. I dnes je rybolov tradičním způsobem hlavní obživou mnoha místních obyvatel. V přístavu, stejně jako před desítkami let, kotví pestrobarevné rybářské loďky luzzu, které dávají městečku neopakovatelný ráz. 

Řeč je o vesnici Marsaxlokk (čti "Marsašlok) na jižním pobřeží Malty. Do tohoto kouzelného městečka jezdí na výlety dokonce i místní obyvatelé, což Marsaxlokku dodává ještě autentičtější podobu. Dominantou města je kostelík Panny Marie z Pompejí (Parish Church) a také romantická promenáda s mnoha menšími restauracemi.

Pláže a útesy

Pobřeží u Marsaxlokku dominují fotogenické skalnaté bílé útesy padající strmě do moře a poskytující nádherné výhledy. Mezi přírodními zajímavostmi vyniká malá zátoka St. Peter's Pool s krásnou skalnatou pláží a křišťálově čistým mořem. St. Peter's Pool je vhodná pláž hlavně pro milovníky hezkých výhledů a fotogenického prostředí. Vstup do moře je velmi skalnatý a moře hluboké.

Blízko pláže je malé bezplatné parkoviště umístěné hned za elektrárnou Delimara.

Jak se sem dostat

Vypravíte-li se do Marsaxlokku půjčeným autem, zaparkujte na velkém bezplatném parkoviště na jižním kraji městečka.

Dostanete se sem jednoduše i autobusem. Do Marsaxlokku jezdí tyto linky:

  • Naviguj: 35.8237, 14.5589

Další místa na Maltě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele jantomsa
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu