Průvodce státem
Mauricius
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Mauritiusu

Jak na Mauricius

Jedinou možností, jak se dostat na Mauricius, je letecká doprava. Nejpohodlnější variantou jsou lety společnosti Emirates s přestupem v Dubaji, nicméně je možné využít služeb British Airways s přestupem v Londýně, Air France ve spolupráci s Air Mauritius s přestupem v Paříži, Condor s přestupem ve Frankfurtu nebo Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu. Nejkratší doba letu je 12 hodin, ale počítejte s 3–4hodinovým přestupem v Dubaji.

Ceny letenek z Prahy se pohybují okolo 20.000 Kč (v případě Emirates kolem 25.000 Kč), ale cena může klesnout i pod 16.000 (Condor).

Výjimečně se dají sehnat charterové letenky z polské Varšavy i za ceny pod 10.000 Kč, většinou na jeden či dva termíny. O takových nabídkách informujeme nebo se o nich dočetete v našem diskusním fóru.

Jak se nejlépe dopravovat

Půjčení auta

Jakožto bývalá britská kolonie se i Mauricius řadí mezí země, v nichž se jezdí vlevo. Provoz je během 8.–10. hodiny a 17.–18. hodiny velmi hustý, jelikož se většina obyvatel vrací z práce zpět do svých domovů na Centrální plošině. Pozor si určitě dejte na kruhových objezdech, na něž narazíte na každém kroku. 

Auto je nejlepším způsobem dopravy po ostrově. Jedinou záludností může být jízda vlevo a častokrát nevyzpytatelní řidiči. Nissan Micra nebo Toyota Vitz/Yaris jsou ideální jak cenově (ceny se pohybují kolem 30 eur za den), tak velikostně, jelikož často budete kličkovat úzkými uličkami a vyhýbat se autům zaparkovaným u kraje silnic/chodníků. Navigace často vedou do jednosměrek, takže je slepě neposlouchejte. Doporučujeme stáhnout si mobilní aplikaci Google Maps, která je nejpřesnější a funguje i offline. 

Půjčení auta vyjde obvykle zhruba na 30 až 35 € za jeden den.

Ceny benzinu jsou o něco málo dražší než naše tuzemské, nicméně ostrov je opravdu malý a na jednu nádrž toho objedete spoustu.

Půjčení skútru se raději vyhněte, jelikož cenově nevychází o nic levněji nežli malé auto a časté přeháňky by vám jízdu také moc nezpříjemnily.

Bel Ombre

Autobusem

Nejlevnější možností dopravy je samozřejmě veřejná autobusová doprava. Lístek se pohybuje v rozmezí 12–40 MUR v závislosti na cílové destinaci a kupuje se přímo v autobuse. Autobusová síť je hustá a pokrývá téměř všechna místa ostrova.

Je nutné podotknout, že se jedná o velmi pomalý způsob dopravy, který doporučujeme využít jen zřídkakdy, a to spíše ke kratším přesunům. Pevné jízdní řády neexistují. Autobusy jezdí přibližně od 5.–6. hodiny ranní do 18 hodin, poté se jejich frekvence rapidně snižuje, některé linky pak nejezdí vůbec.

Častokrát autobus na zastávku nezajíždí, řidič jen zatroubí, a pokud nemávnete na zastavení, pokračuje dál v jízdě. Na některých místech zastávky nenajdete, uvidíte jen označení BUS STOP, nicméně často je možné nastoupit i mimo zastávky, pokud na řidiče mávnete.

Jízdní řády a trasy linek naleznete na webu nta.govmu.org.

Vnitrostátní lety

Mauricius – Rodrigues

Air Mauritius létá na Rodrigues téměř každý den a cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7.000 MUR.

Perla Indického oceánu

Mauritius je malý ostrůvek o rozloze 1.865 km2 nacházející se v blízkosti Madagaskaru a Reunionu.

Na původně neosídleném ostrově, který dnes čítá více než milion obyvatel, se postupně vystřídali Portugalci, Holanďané, Francouzi a Angličané. Turisty země láká především na pláže s bílým pískem a průzračně modrým mořem a na pohodovou atmosféru, která je cítit na každém kroku.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Mauriciu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–prosinec
Nestálé, ale teplé počasí je kdykoliv v roce, vyraz v zimě i v létě.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 30 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu