Mauritius
Mauricius

Doprava na Mauriciu

Jak se nejlépe dopravovat

Půjčení auta

Jakožto bývalá britská kolonie se i Mauricius řadí mezí země, v nichž se jezdí vlevo. Provoz je během 8.–10. hodiny a 17.–18. hodiny velmi hustý, jelikož se většina obyvatel vrací z práce zpět do svých domovů na Centrální plošině. Pozor si určitě dejte na kruhových objezdech, na něž narazíte na každém kroku. 

Auto je nejlepším způsobem dopravy po ostrově. Jedinou záludností může být jízda vlevo a častokrát nevyzpytatelní řidiči. Nissan Micra nebo Toyota Vitz/Yaris jsou ideální jak cenově (ceny se pohybují kolem 30 eur za den), tak velikostně, jelikož často budete kličkovat úzkými uličkami a vyhýbat se autům zaparkovaným u kraje silnic/chodníků. Navigace často vedou do jednosměrek, takže je slepě neposlouchejte. Doporučujeme stáhnout si mobilní aplikaci Google Maps, která je nejpřesnější a funguje i offline. 

Půjčení auta vyjde obvykle zhruba na 30 až 35 € za jeden den.

Ceny benzinu jsou o něco málo dražší než naše tuzemské, nicméně ostrov je opravdu malý a na jednu nádrž toho objedete spoustu.

Půjčení skútru se raději vyhněte, jelikož cenově nevychází o nic levněji nežli malé auto a časté přeháňky by vám jízdu také moc nezpříjemnily.

Autobusem

Nejlevnější možností dopravy je samozřejmě veřejná autobusová doprava. Lístek se pohybuje v rozmezí 12–40 MUR v závislosti na cílové destinaci a kupuje se přímo v autobuse. Autobusová síť je hustá a pokrývá téměř všechna místa ostrova.

Je nutné podotknout, že se jedná o velmi pomalý způsob dopravy, který doporučujeme využít jen zřídkakdy, a to spíše ke kratším přesunům. Pevné jízdní řády neexistují. Autobusy jezdí přibližně od 5.–6. hodiny ranní do 18 hodin, poté se jejich frekvence rapidně snižuje, některé linky pak nejezdí vůbec.

Častokrát autobus na zastávku nezajíždí, řidič jen zatroubí, a pokud nemávnete na zastavení, pokračuje dál v jízdě. Na některých místech zastávky nenajdete, uvidíte jen označení BUS STOP, nicméně často je možné nastoupit i mimo zastávky, pokud na řidiče mávnete.

Jízdní řády a trasy linek naleznete na webu nta.govmu.org.

Vnitrostátní lety

Mauricius – Rodrigues

Air Mauritius létá na Rodrigues téměř každý den a cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 7.000 MUR.

Chystáš se na Mauricius?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.