Průvodce státem
Mauricius
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Mauritiusu

Aktuální kurz 1 Kč = 1.55 ₨

Mauricijská rupie

Místní měnou je mauricijská rupie (MUR), která se dělí na 100 centů. Převod mezi českou korunou a rupií se pohybuje v rozmezí 0,67 – 0,69. 

Mauricijská rupie

Směnárny a platba kartou 

Eura či dolary můžete směnit ihned na letišti, nebo případně vybrat rupie přímo z bankomatů umístěných u příletové haly. Bankomaty se nachází ve všech větších městech a platby kartou jsou akceptovány u všech větších prodejců a restaurací. 

Kolik co stojí 

Ceny základních potravin jsou levnější než v Čechách leckdy až o polovinu, záleží samozřejmě na tom, zdali se jedná o místní zboží nebo zboží z dovozu. Většina ovoce a zeleniny je dovážená z Jihoafrické republiky, mléčné výrobky často z Evropy, a proto si budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Opravdu levně se člověk nají u pouličních stánků, které představují chutnou a levnou variantu stravování. Ceny v restauracích se až na výjimky pohybují ve více než přijatelných cenových relacích. Co se dopravy týče, autobusová doprava je velmi levná, ale bohužel také velmi pomalá. Rychlejší alternativou jsou taxíky, které ovšem cenově nevycházejí levně.

Příklad cen:

  • Lístek na autobus – 12–36 MUR podle vzdálenosti
  • Taxi z letiště –1.000–1.700 MUR 
  • 1,5 l neperlivá voda – 20 MUR
  • Sušenka – 20 MUR
  • Jídlo ve stánku 60–80 MUR
  • Jídlo v restauraci – 150–600 MUR 

Spropitné a smlouvání 

Místní spropitné většinou nedávají, o to více si ho číšníci v restauracích cení. Smlouvání je běžné pouze na trzích, jinak platí uvedené ceny. 

Jak ušetřit 

Doprava

Pokud jste příznivci low-budget cestování, autobusová doprava bude tou pravou volbou. Hustá síť autobusů protíná ostrov křížem krážem, nicméně se jedná a velmi pomalý způsob přesunu, při němž sice ušetříte peníze, ale ztratíte spoustu času. Ideální volbou je pronájem auta, které vyjde na něco málo kolem 30 eur na den. Nezapomeňte ovšem, že se tu jezdí vlevo a řidiči někdy nerespektují všechna silniční pravidla!

Jídlo

Tzv. street-food v podobě kebabu v bagetě, placek roti, smažených trojhránků samoussa nebo čerstvě nakrájených ananasů je velmi levnou a chutnou variantou stravování. Bageta s kebabem vyjde na 80 rupií, samoussa na 5–20 rupií za kus, čerstvé nakrájený ananas pak na 30–60 rupií podle velikosti.

Denní rozpočty 

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři varianty denních rozpočtů. 

Pokud chcete cestovat opravdu nízkorozpočtově, cestujte autobusem, zamluvte apartmán přes airbnb a stravujte se především u malých prodejců jídla na ulici. Cenově se určitě vejdete do 800–1.200 Kč za osobu/den.

Osobně doporučujeme zlatou střední cestu, což znamená zapůjčení auta ihned na letišti, ubytování v apartmánu poblíž moře nebo v rodinném hotelu se snídaní. Stravování především v bufetech, čas od času v restauracích. Cenově se určitě nedostanete nad 2.000 Kč za osobu/den.

Pokud jste vyznavači luxusu, určitě si budete mít i na Mauriciu z čeho vybrat. Luxusních resortů je nespočet, soukromé ostrůvky jsou také k dispozici. Jen si budete muset sáhnout opravdu velmi hluboko do kapsy.

Svěříte-li se do rukou cestovní kanceláře, připravte si minimálně 30.000 Kč na osobu. Aktuální nabídka zájezdů na Mauricius.

Perla Indického oceánu

Mauritius je malý ostrůvek o rozloze 1.865 km2 nacházející se v blízkosti Madagaskaru a Reunionu.

Na původně neosídleném ostrově, který dnes čítá více než milion obyvatel, se postupně vystřídali Portugalci, Holanďané, Francouzi a Angličané. Turisty země láká především na pláže s bílým pískem a průzračně modrým mořem a na pohodovou atmosféru, která je cítit na každém kroku.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Mauriciu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–prosinec
Nestálé, ale teplé počasí je kdykoliv v roce, vyraz v zimě i v létě.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 30 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu