Mauritius
Mauricius

Jídlo na Mauriciu

Mauricijská kuchyně

Mauricijci prostě milují jídlo, jí celý den a o jídle se také rádi baví. Radostný úsměv na tváři jim vykouzlíte, pokud ochutnáte některý z jejich tradičních pokrmů. Mauricijská kuchyně je velmi ovlivněná indickou kuchyní, jelikož je většina obyvatelstva indického původu. Očekávejte tedy velmi kořeněné a ostré pokrmy s všudypřítomným chilli.

Pokud zajdete do kreolské restaurace, určitě ochutnejte tradiční „carri“, tedy kořeněnou omáčku s mořskými plody, kuřetem nebo hovězím podávanou s rýží. Ačkoli se nacházíme na ostrově, místní nejčastěji jí kuřecí maso, nikoli ryby nebo mořské plody. Důvody nejsou pouze náboženské (muslimové by neměli jíst vepřové, hinduisté zase hovězí), ale především ekonomické, protože drůbež je cenově nejlevnější.

Na Mauriciu žije také početná čínská menšina, takže počítejte i s čínskými bistry se smaženou rýží, nudlemi a jarními závitky. 

Jak se stravovat jako místní 

Pouliční prodejci prodávající jídlo přímo ze svých skútrů a dodávek a malé plechové stánky s tradičními pokrmy postupně mizí na úkor kamenných obchodů a restaurací a samozřejmě taktéž řetězců s rychlým občerstvením, ale stále jich po ostrově najdete dost. Stoupněte si do fronty spolu s místními a ochutnejte placku roti, malé smažené dobroty nebo si dejte čerstvý nakrájený ananas. Ceny jsou více než příznivé a čerstvost je zaručena. 

Obvyklé ceny v restauracích 

V turistických oblastech je spousta restaurací nabízejících nejen tradiční místní pokrmy, ale samozřejmě i mezinárodní kuchyni: italskou, francouzskou, japonskou (sushi) a mnoho dalších. Ceny se pohybují od 60 do 500 Kč podle oblasti a úrovně restaurace. Restaurace v nákupní zóně v Curepipe nabízí obrovskou porci čínských vařených nudlí s kuřecím masem za 80 MUR, ale za rybu zaplatíte v luxusní restauraci v sídle Labourdonnais kolem 600 MUR. Ceny se tedy opravdu různí podle oblasti a úrovně podniku.

Chystáš se na Mauricius?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.