Průvodce státem
Mauricius
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Mauritiusu

Mauricijská kuchyně

Mauricijci prostě milují jídlo, jí celý den a o jídle se také rádi baví. Radostný úsměv na tváři jim vykouzlíte, pokud ochutnáte některý z jejich tradičních pokrmů. Mauricijská kuchyně je velmi ovlivněná indickou kuchyní, jelikož je většina obyvatelstva indického původu. Očekávejte tedy velmi kořeněné a ostré pokrmy s všudypřítomným chilli.

Mauritius koření

Pokud zajdete do kreolské restaurace, určitě ochutnejte tradiční „carri“, tedy kořeněnou omáčku s mořskými plody, kuřetem nebo hovězím podávanou s rýží. Ačkoli se nacházíme na ostrově, místní nejčastěji jí kuřecí maso, nikoli ryby nebo mořské plody. Důvody nejsou pouze náboženské (muslimové by neměli jíst vepřové, hinduisté zase hovězí), ale především ekonomické, protože drůbež je cenově nejlevnější.

Na Mauriciu žije také početná čínská menšina, takže počítejte i s čínskými bistry se smaženou rýží, nudlemi a jarními závitky. 

Jak se stravovat jako místní 

Pouliční prodejci prodávající jídlo přímo ze svých skútrů a dodávek a malé plechové stánky s tradičními pokrmy postupně mizí na úkor kamenných obchodů a restaurací a samozřejmě taktéž řetězců s rychlým občerstvením, ale stále jich po ostrově najdete dost. Stoupněte si do fronty spolu s místními a ochutnejte placku roti, malé smažené dobroty nebo si dejte čerstvý nakrájený ananas. Ceny jsou více než příznivé a čerstvost je zaručena. 

Obvyklé ceny v restauracích 

V turistických oblastech je spousta restaurací nabízejících nejen tradiční místní pokrmy, ale samozřejmě i mezinárodní kuchyni: italskou, francouzskou, japonskou (sushi) a mnoho dalších. Ceny se pohybují od 60 do 500 Kč podle oblasti a úrovně restaurace. Restaurace v nákupní zóně v Curepipe nabízí obrovskou porci čínských vařených nudlí s kuřecím masem za 80 MUR, ale za rybu zaplatíte v luxusní restauraci v sídle Labourdonnais kolem 600 MUR. Ceny se tedy opravdu různí podle oblasti a úrovně podniku.

Perla Indického oceánu

Mauritius je malý ostrůvek o rozloze 1.865 km2 nacházející se v blízkosti Madagaskaru a Reunionu.

Na původně neosídleném ostrově, který dnes čítá více než milion obyvatel, se postupně vystřídali Portugalci, Holanďané, Francouzi a Angličané. Turisty země láká především na pláže s bílým pískem a průzračně modrým mořem a na pohodovou atmosféru, která je cítit na každém kroku.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště na Mauriciu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–prosinec
Nestálé, ale teplé počasí je kdykoliv v roce, vyraz v zimě i v létě.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 30 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu