Mauritius
Mauricius

6 míst co vidět na Mauriciu

Port Louis

Port Louis

Centrální trh

Rušný a pestrobarevný centrální trh plný nejen čerstvého ovoce a zeleniny při své návštěvě hlavního města určitě nevynechejte. Ochutnejte tradiční mauricijský mléčný nápoj alouda nebo ochutnejte podivné dragon fruit.

Chinatown

Početnou ostrovní čínskou komunitu můžete spatřit na vlastní oči především ve čtvrti Chinatown, která se nachází za mešitou Jummah. Ochutnejte smažené dobroty z místních pouličních stánků nebo zajděte do některého z obchůdků.

Jardins de la Compagnie

Pokud chcete uniknout horku Port Louis a odpočinout si, zajděte do tohoto jediného městského parku plného obrovských banyánů, fontán a četných laviček. Ve večerních hodinách se parku raději vyhněte obloukem.

Place d’Armes

Koloniální budovu z osmnáctého století zdobí socha královny Viktorie.  Bulvár lemovaný palmami je dnes nejrušnější částí města, kde v dopoledních a odpoledních hodinách uvíznete v dopravní zácpě.

Caudan Waterfront

Nábřeží Caudan Waterfront je moderní nákupní a relaxační zóna, kde se můžete o sobotních večerech zaposlouchat do rytmů živé hudby a pochutnat si na výborné zmrzlině od „Mamma Mia Che Gelato“ (velké poháry také stojí za hřích!). Sběratelé suvenýrů by určitě neměli vynechat řemeslný trh „Crafts Market“, který se nachází v areálu.

Blue Penny Museum

Blue Penny Museum se nachází přímo v areálu Caudan Waterfront. K vidění jsou nejznámější a nejcennější známky na světě, Červený a Modrý Mauricius. Aby známky nevybledly, osvěcují se pouze na několik minut, a to každou hodinu 25 minut po celé.

Mešita Jummah

Nádherná mešita je ukrytá mezi okolními domy, takže na první pohled není velmi viditelná, její návštěva ovšem stojí za to. Boční stěny lemují malé obchůdky, které navozují atmosféru dávných dob.

Eureka, Ravin Waterfalls

Centrální plošina ukrývá bývalé plantážní sídlo Eureka, které je dnes muzeem, kde je k vidění původní nábytek a porcelán. Po prohlídce se jděte vykoupat k vodopádům Ravin Waterfalls.

Chystáš se na Mauricius?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.