Porto most
Porto

21 míst co vidět v Portu

Estádio do Dragão

Stadion

Estadio Dragao

Jeden z největších fotbalových stadionů v Portugalsku, architektonicky zajímavý Estádio do Dragão pro 51 000 diváků, najdete ve východní části Porta u stanice rychlodrážní tramvaje linek A, B a F.

Stadion Dragão byl postaven pro účely fotbalového šampionátu Euro 2004. V současnosti je domácím stadionem pro FC Porto.

Prohlídka stadionu

V rámci stadionu můžete navštívit malé muzeum mapující kompletní historii fotbalového klubu FC Porto. Muzeum je otevřené od úterý do neděle v časech 10:00–21:00, v pondělí pak jen od 14:30 do 19:00.

Vstup do muzea stojí 12 EUR.

Pokud si připlatíte pouhá 3 EUR, můžete se bez průvodce projít i po stadionu. Přístupné jsou některé části tribun i kabiny. Tyto prohlídky začínají každou celou hodinu od 11:00 do 17:00, v pondělí až od 15:00.

Detailní informace na webu: www.fcporto.pt/en/museum/plan-visit

Ubytování u stadionu

Míříte v Portu na zápas a chcete bydlet co nejblíže stadionu? V tomto případě doporučujeme ubytování ve 100 metrů vzdáleném hotelu AC Hotel Porto by Marriott ****, který při včasné rezervaci nabídne i příznivé ceny cca od 2 500 Kč za noc.

Doprava ke stadionu

Přímo pod stadionem se nachází stanice "Estádio do Dragão" rychlodrážní tramvaje, kde zastavují linky A, B a F.

Využít můžete i autobusových linek ZC, 401, 806.

Chystáš se do Porta?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 21. 09. 2023
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
lma
před 2 měs

Než nějaká prohlídka ,tak pokud se zrovna bude hrát je 100x lepší zajít na nějaký zápas ,atmosféra je tam parádní i když nepřijede zrovna top soupeř a s vyjimkou zápasu s Benficou není problém sehnat lupeny.