Korfu
Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Letovisko Glyfada

Myrtiotissa

Letovisko Glyfada (psaná také jako Glifada) leží v malebné části západního pobřeží Korfu se strmějšími zalesněnými útesy, do kterých se čas od času vykusují písečné pláže. Městečko Glyfada patří k velmi malým klidným letoviskům s několika apartmány a penziony, jedním malým obchůdkem s potravinami, několika tavernami a s půjčovnami lehátek a slunečníků. 

V Glyfadě najdou místo všichni, kdo hledají klid a pohodu moře a příliš neholdují vodním atrakcím nebo nočnímu životu.

Pláže

Najdete zde dvě pláže. 

Větší Glyfada beach (Paralia Glyfada) leží přímo ve městečku a najdete na ní veškeré potřebné vybavení. Pláž pokrývá písek a měří asi půl kilometru.

Za skalnatým útesem, přes který vede z Glyfady betonová silnička, najdete asi po 300 metrech romantickou a malebnou pláž Mirtiotissa (někdy psaná jako Myrtiotissa). Relativně krátký (asi 150 m) pruh jemného písku je zasazen mezi strmé zalesněné útesy a kopce a poskytuje naprosté soukromí od okolního světa. I zde najdete půjčovnu lehátek a slunečníků, za jídlem ale musíte vyšplhat zpět přes útes do Glyfady.

Vydáte-li se pěšky po krásné cestě podél rozeklaného pobřeží asi půl kilometru dál od Glyfady, narazíte na skrytý malý klášter Mirtiotissa, , který je volně přístupný.

Jak se sem dostat

Do Glyfady se jednoduše dostanete během 25 minut autem z Kerkyry. Na místě najdete bezplatné parkoviště a autem lze dojet i skoro až k pláži Mirtiotissa, i když poslední asi 150 metrů dlouhý velmi strmý úsek cesty musíte jít po svých.

Zoufat nemusí ani neřidiči. Z Kerkyry sem každý den (včetně víkendů) jezdí každé 2 až 3 hodiny autobusová linka B17 s cenou 2,20 EUR z Kerkyry (trasa a jízdní řád).

Ubytování

Glyfada nabídne menší a útulné penziony a hotýlky s cenami od 1 200 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc po 4 500 Kč za větší apartmány pro 4 až 6 lidí. Takřka všechna ubytování jsou umístěna do 350 metrů od pláže. Kvůli strmým kopcům to ostatně dál ani nejde.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.