Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Myrtiotissa

Letovisko Glyfada

Letovisko Glyfada (psaná také jako Glifada) leží v malebné části západního pobřeží Korfu se strmějšími zalesněnými útesy, do kterých se čas od času vykusují písečné pláže. Městečko Glyfada patří k velmi malým klidným letoviskům s několika apartmány a penziony, jedním malým obchůdkem s potravinami, několika tavernami a s půjčovnami lehátek a slunečníků. 

V Glyfadě najdou místo všichni, kdo hledají klid a pohodu moře a příliš neholdují vodním atrakcím nebo nočnímu životu.

Pláže

Najdete zde dvě pláže. 

Větší Glyfada beach (Paralia Glyfada) leží přímo ve městečku a najdete na ní veškeré potřebné vybavení. Pláž pokrývá písek a měří asi půl kilometru.

Za skalnatým útesem, přes který vede z Glyfady betonová silnička, najdete asi po 300 metrech romantickou a malebnou pláž Mirtiotissa (někdy psaná jako Myrtiotissa). Relativně krátký (asi 150 m) pruh jemného písku je zasazen mezi strmé zalesněné útesy a kopce a poskytuje naprosté soukromí od okolního světa. I zde najdete půjčovnu lehátek a slunečníků, za jídlem ale musíte vyšplhat zpět přes útes do Glyfady.

Vydáte-li se pěšky po krásné cestě podél rozeklaného pobřeží asi půl kilometru dál od Glyfady, narazíte na skrytý malý klášter Mirtiotissa, , který je volně přístupný.

Jak se sem dostat

Do Glyfady se jednoduše dostanete během 25 minut autem z Kerkyry. Na místě najdete bezplatné parkoviště a autem lze dojet i skoro až k pláži Mirtiotissa, i když poslední asi 150 metrů dlouhý velmi strmý úsek cesty musíte jít po svých.

Zoufat nemusí ani neřidiči. Z Kerkyry sem každý den (včetně víkendů) jezdí každé 2 až 3 hodiny autobusová linka B17 s cenou 2,20 EUR z Kerkyry (trasa a jízdní řád).

Ubytování

Glyfada nabídne menší a útulné penziony a hotýlky s cenami od 1 200 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc po 4 500 Kč za větší apartmány pro 4 až 6 lidí. Takřka všechna ubytování jsou umístěna do 350 metrů od pláže. Kvůli strmým kopcům to ostatně dál ani nejde.

  • Naviguj: 39.5957, 19.7992

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu