Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Achillion

Achillion

Asi nejvyhledávanějším výletním cílem na Korfu je třípatrový zámeček Achillion, ležící jen několik km jižně od hlavního města. Na konci 19. století jej nechala postavit císařovna Alžběta Rakouská, známá spíše jako Sisi a pojmenovala jej po oblíbeném bájném hrdinovi Achillovi. V interiéru, ale i v zámeckém párku dodnes stojí několik jeho soch. Ve vnějších prostorách Achillionu se natáčelo několik scén dvanáctého filmu s Jamesem Bondem pod názvem „Jen pro tvé oči“.

Vstupné a otevírací doba

Palác Achillion a muzeum v interiéru budovy je otevřeno denně od 8:30 do 19:00, během víkendů a svátků pouze do 14:30.

Vstupenka stojí 8 EUR.

Kaiser's Bridge

Ještě v první polovině 20. století měl Achillion spojení s pobřežím pomocí dlouhého schodiště, mostu a vlastního mola. Dnes tímto místem vede rušná silnice, spojující hlavní město s jižní částí ostrova. Na místě pod názvem Kaiser's Bridge je tak možné už obdivovat pouze molo a zbytky mostu.

Jak se sem dostat

Zámeček leží na hlavní silnici z Kerkyry směrem na jih. Parkovat můžete zdarma podél cesty, počítejte však s obtížným hledáním volného místa.

Vhodnější bude cesta autobusem, který staví u pobřeží poblíž Kaiser's Bridge. Odtud se zámeckou zahradou vydáte přímo k paláci. Z města Korfu (Kerkyra) sem jezdí autobusové linky B1, B2, B3, B4, B5, B6, a B7. Jízdenka vyjde asi na 1,80 EUR.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.