Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Frangokastello

Frangokastello

Malá vesnička Frangokastello ležící na jižním pobřeží Kréty asi 80 km od města Chania je ideálním místem pro kombinaci koupání, turistiky i trochy historie. Kromě samotné návštěvy Frangokastella stojí za to už samotná cesta ze severního pobřeží, kdy nejprve vystoupáte na náhorní plošinu Askifou a po té budete klesat po klikaté silničce s množstvím tunelů a nezapomenutelnými výhledy na moře.

Pevnost Frangokastello

Dominantou městečka je zachovalá benátská pevnost stojící prakticky přímo na pláži. Masivní opevnění postavili Benátčané v roce 1371 a v 16. století byla vylepšena, aby odolávala nájezdům Turků. Uvnitř pevnosti nenajdete žádné zajímavé historické artefakty nebo snad muzeum, o to více je ale Frangokastello autentické. Za vstup zaplatíte 1,50 EUR.

Pláže ve Frangokastellu

Od pevnosti směrem na východ se táhne asi 1 km dlouhá soustava pláží s černým pískem a velkými oblázky. Pláže jsou jen minimálně vybavené, dostupnost lehátek je omezená, ale v letní sezoně zde najdete i malé plážové bary. Jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné prostředí, na davy turistů zde nenarazíte ani o letních prázdninách.

Jak se sem dostat

Nejlepší cesta vede autem, protože můžete kdykoliv během ní zastavit na fotopauzu. A že jich budete potřebovat. Silnička prudce klesající přes mnohé serpentiny nabízí krásné výhledy na moře i okolní hory. Z hlavní silnice spojující Heraklion a Chanii odbočíte na sjezdu směr "Hora Sfakion", těsně před tímto letoviskem pak už narazíte na odbočku přímo do Frangokastella.

Cesta autobusem je komplikovaná. Z Chanie jezdí pravidelné spoje do letoviska Chora Sfakion, odkud v letní sezoně jede 1-2x denně lokální autobus do Frangokastella, jízdní řád bohužel není dostupný online.

  • Naviguj: 35.181, 24.233

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu