Pláž Elafonisi
Kréta

34 míst co vidět na Krétě

Pláž Kavros

Pláž Kavros

Jedna z nejoblíbenějších pláží severního pobřeží Kréty se nazývá Kavros beach a táhne se v délce téměř 8 km od letoviska Georgioupoli přes letoviska Kourna až k městečku Petres. Široká pláž je pokryta jemným pískem a jen mírně se svažuje do moře. Má perfektní zázemí v podobě mnoha půjčoven lehátek a slunečníků, taveren a barů, sportovních i vodních aktivit a blízko je to i k běžným službám v městě Georgioupoli nebo 20 km vzdáleném Rethymnu.

Pláž Kavros navíc leží v blízkosti hlavní silnice spojující města Chania a Heraklion, takže je perfektně dostupná autem i autobusem.

Kavros je jedním z nejlepších kompromisů, hledáte-li pohodovou velkou širokou pláž, ale zároveň preferujete menší klidnější letovisko s hezkým okolím.

Ubytování

Podél celé délky pláže najdete prakticky jen hotelovou zástavbu, nicméně spíše menší decentní resorty a apartmány, které nijak nenarušují krásné kopcovité panorama.

Většina hotelů není od moře dál než 200 metrů, mnoho z nich najdete přímo na pláži. Ceny patří ke krétskému průměru a v sezoně se pohybují mezi 1 500 a 3 000 Kč za noc pro 2. 

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.