Pláž Elafonisi
Kréta

34 míst co vidět na Krétě

Letovisko Plakias

Pláž

Pláž Plakias

Letovisko Plakias patří k nejoblíbenějším místům pro trávné dovolené na jižním pobřeží Kréty. Atmosféra je zde celkově výrazně klidnější než na severu, zároveň ale Plakias poskytne dostatek vyžití i pro aktivnější cestovatele, především v podobě nabídek nejrůznějších vodních aktivit. 

Pláže Plakias

Městečko leží v široké zátoce obklopené fotogenickým kopcovitým terénem, který zároveň chrání pobřeží před většími vlnami. V Plakias najdete jednu hlavní prostornou a témě kilometr dlouhou pláž s veškerým zázemím. Vzhledem velikosti a celkově menší návštěvnosti jižního pobřeží zde najdete dostatek soukromí.

Pláž pokrývá hrubší písek s jemnými oblázky a vstup do moře je spíše pozvolný a na větší části pláže bez kamenů.

Chcete-li vyrazit na ještě klidnější a romantičtější pláž, vydat se můžete pěšky na dvoukilometrovou procházku do městečka Damnoni se stejnojmennou pláží.

Ubytování

Plakias patří k nejlevnějším střediskům na Krétě. Noc ve studiu pro dva pořídíte i na sezonu od cca 800 Kč na noc, najdete zde však i klasické menší resorty s cenami mezi 1 500 a 2 500 Kč na noc pro 2. 

Jak se sem dostat

Plakias leží na jihu Kréty. Nejbližším velkým městem je Rethymno (35 km), Chania je vzdálená 90 km a Heraklion 116 km. Autem odbočte z hlavní silnice spojující Heraklion a Chanii přímo v Rethymnu (sledujte cedule na Agia Gallini a Tymbaki). Asi po 25 km narazíte na odbočku se směrovkou "Plakias", odkud vás čeká ještě asi 10 km po úzké klikaté silničce.

Pravidelné autobusy jezdí z města Rethymno 3-4x denně. Jízdenka jedním směrem vyjde cca na 5 EUR a aktuální jízdní řády najdete na webu e-ktel.com.

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.