Pláž Elafonisi
Kréta

34 míst co vidět na Krétě

Letovisko Paleochora

Palaiochora

Populární letovisko Paleochora (někdy též psané jako Palaiochora) i mezi českými cestovkami najdete na malém poloostrově na jižním pobřeží Kréty, zhruba 210 km od Heraklionu a 72 km od Chanie. Paleochora je jedním z největších letovisek jižní Kréty, i přesto si však zachovává klidný ráz staré rybářské vesnice. 

Nenechte se však mýlit, v Palochoře najdete veškeré turistické vybavení, obchody, taverny, bary a kompletní nabídku vodních aktivit. I tak ale patří ke klidnějším a pohodovým letoviskům s krásnou přírodou v okolí.

Pláže

Přímo v Paleochoře najdete dvě hlavní pláže. Větší a živější Pachia Ammos na západní straně města je pokrytá jemným bílým pískem, zatímco menší a klidná Chalikia je spíše oblázková. Obě dvě pláže jsou plně vybavené a organizované.

Dáváte-li přednost koupání v přírodním prostředí, udělejte si asi 3km procházku podél moře směrem na východ na Gialiskari beach, osamocenou oblázkovou pláž s výhledem na majestátní hory, která je bez vybavení, o to však klidnější.

Ubytování

Středisko Paleochora se pyšní všemi typy ubytování, snad s výjimkou rozlehlých resortů mezinárodních řetězců. Těšit se můžete na příjemné hotýlky, apartmány a studia s cenami pohybujícími se od 1 200 do 2 500 Kč za noc pro dva.

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.