Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Elafonisi pohled shora

Pláž Elafonisi

Průzračné tyrkysové moře, pláž s exotickým nádechem růžové barvy písku umístěná mimo ruch hlavních letovisek i nádherné kopcovité okolí... Za touto kombinací nemusíte cestovat do Karibiku či Asie, stačí vyrazit k ostrůvku Elafonisi na Krétě. Asi 200 metrů široká písečná duna spojuje pevninu s malým ostrovem Elfaonisi, čímž vytváří zhruba 400 metrů dlouhou pláž, kdy přístup do moře budete mít z obou stran. 

Mělké a klidné vody, které se od pláže oběma směry táhnou několik stovek metrů, jsou ideální pro rodiny s dětmi. Vzhledem k odlehlosti pláže tu budete mít klid, zároveň však můžete počítat s nezbytným zázemím v podobě půjčovny lehátek a slunečníků, sprch, malého baru a taverny.

Co očekávat a vidět v okolí

Po pláži můžete dojít na samotný ostrov Elafonisi, který je asi 1 km dlouhý písčito-kamenitý se spoustou miniplážiček a krásných výhledů. Protože je Elafonisi daleko od velkých měst, ráno a večer je zde minimum lidí a můžete si tak užívat místo jen pro sebe.

Zhruba 2 km od Elafonisi najdete zapadlou fotogenickou pláž Kedrodasos s mělkým průzračným mořem a krásnými výhledy. Dojet lze autem asi 150 metrů od pláže.

Elafonisi je domovem několika vzácných druhů rostlin i živočichů. Na písečných dunách rostou jalovcové keře nebo mořské narcisy a zřídka lze zahlédnout i želvu karetu obrovskou.

Na západním pobřeží najdete také druhou z pláží, která se spolu s Elafonisi pravidelně umisťuje na předních příčkách v "soutěži" o nejkrásnější pláž Kréta - pláž Falassarna.

Jak se na Elafonisi dostat

Autem

Pláž Elafonisi leží na samotném západě Kréty v poměrně odlehlé oblasti bez větších měst a letovisek. Nejjednodušší cesta vede autem, vzdálenosti od významných měst:

  • Chania: 76 km / 1,5 hodiny jízdy, 
  • Heraklion: 211 km / 3,5 hodiny jízdy.

Posledních cca 35 až 40 km cesty k Elafonisi vede po úzkých klikatých silničkách, počítejte proto s pomalejší jízdou. Rozlehlé parkoviště zdarma se nachází v těsné blízkosti pláže.

Autobusem

Jednou denně jezdí přímo k pláži Elafonisi autobusy z Chanie (odjezd kolem 9:00, návrat z Elfaonisi kolem 16:00, časy se mění každou sezonu). Jízda trvá asi 2 hodiny a zpáteční jízdenka stojí 11 EUR. Lze koupit u řidiče nebo online na webu e-ktel.com.

Ubytování

Pokud byste se chtěli ubytovat přímo u pláže, najdete zde moderní rodinné apartmány Elafonisi Resort by Kalmorikas Family s cenami od 1 850 Kč za noc pro dva. Rezervujte minimálně 4-6 měsíců v předstihu, pojedete-li o prázdninách.

Další nabídky ubytování najdete ve vesničkách ve vzdálenosti 4 až 10 km s variabilními cenami od 1 300 do 3 500 Kč na noc pro dva. Mnoho ubytování v soukromí nabízí také platforma Airbnb.

  • Naviguj: 35.2705, 23.5402

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu