Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Pláž Sougia

Pláž Sougia

Hledáte-li během dovolené božský klid, krásnou přírodu ideální ke kratším trekům a nechce se vám během pobytu moc cestovat, pláž Sougia je ideální volbou pro vás. Malé letovisko stejného názvu leží na jižním pobřeží Kréty 60 km od Chanie a 200 km od Heraklionu a obklopují ho vysoké kopce.

Jedinou pláž v letovisku pokrývá exoticky vypadající černo-šedý písek s občasnými oblázky. Pláž je dostatečně široká, zhruba 700 metrů dlouhá a plně vybavená půjčovnami lehátek, sprchami a malými bary. Nabídka vodních aktivit a sportů je zde ale slabší. I v letní sezoně bývá pláž poloprázdná.

Vypravit se můžete na pěší výlety. Nejhezčí trasa začíná přímo v letovisku a vede zalesněnou soutěskou Lissos až k malému archeologickému nalezišti na březích zátoky.

Ubytování

Pokud si zde chcete naplánovat dovolenou, ubytování rezervujte ve velkém časovém předstihu. Letovisko je opravdu malé a kapacity omezené. Najdete zde jen apartmány a studia s cenami od 1 500 Kč za noc pro dva.

Jak se sem dostat

Kromě auta, které je vzhledem k odlehlosti místa nejpohodlnější variantou dopravy, je možné využít i autobus z Chanie se zastávkou u soutěsky Irini (3x denně) za cenu okolo 8 EUR (e-ktel.com), anebo loď, která pluje po trase Paleochora - Sougia - Agia Roumeli - Gavdos, jízdní řád a ceny najdete na webu anendyk.gr.

  • Naviguj: 35.2481, 23.8109

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu