Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Pláž Falassarna

Pláž Falassarna

Na samém západním pobřeží Kréty najdete kromě pláže Elafonisi ještě jeden klenot milovníků koupání. Je jím nádherná široká pláž Falassarna se světlým jemným pískem s občasnými drobnými oblázky, kterou obklopuje krásná přírodní scenerie jen málo zasažená civilizací. V různých žebříčcích s nejkrásnějšími plážemi Kréty se Flassarna obvykle umisťuje na 2. místě právě za Elafonisi.

I přes to je Falassarna plně vybavenou pláží se sprchami, půjčovnami lehátek a slunečníků i několika malými bary. Vzhledem ke své poloze se dají z pláže pozorovat neopakovatelné západy Slunce.

Jak se na pláž Falassarna dostat

Autem

Nejlepší způsob je cesta autem, která vám poskytuje svobodu, především pokud chcete pozorovat západ Slunce. Pláž Falassarna leží 14 km od letoviska Kissamos a 52 km od Chanie. Z města Kissamos sledujte cedule na Platanos. Až dorazíte do této obce, minete čerpací stanici, uvidíte značku s odbočkou vpravo na pláž Falassarna. Úzká silnička už vás zavede na parkoviště přímo u pláže. Parkování je zdarma.

Autobusem

V letní sezoně jezdí až přímo k pláži pravidelné autobusy KTEL z Chanie se zastávkou v Kissamos. Spoj jede 5-6x denně, jednosměrná jízdenky z Chanie vyjde cca na 8,50 EUR a aktuální jízdní řád najdete na webu e-ktel.com.

Ubytování

Přímo u pláže najdete několik malých hotelů s dobrými cenami v rozmezí 1 500 až 2 000 Kč za noc pro dva. Je však nutné zmínit, že turistické zázemí se omezuje na několik plážových barů a malých taveren a první větší město s velkými obchody je 14 km vzdálený Kissamos. 

  • Naviguj: 35.4915, 23.5806

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu