Pláž Elafonisi

34 míst co vidět na Krétě

Rethymno

Pláž

Noční Rethymno

S více než 30 tisíci obyvateli je Rethymno třetí největší město Kréty a zároveň jedno z hlavních letovisek a výchozích bodů k výletům po ostrově. Rethymno leží takřka na půli cesty mezi městy Heraklion a Chania, pyšní se nádherným starým přístavem, malým historickým centrem s úzkými uličkami, masivní pevností z dob Benátské republiky a také nejdelší soustavou pláží na Krétě.

Pláže

Písčitá pláž začíná jen pár desítek metrů od starého přístavu a pokračuje bez přerušení přes letoviska Perivolia, Platanes, Adelianos Kampos až po Sfakaki, čímž dosáhne délky přes 9 km. Pláž Rethymno je vhodná pro nenáročné cestovatele, kteří nepotřebují nádherné scenerie a naopak jsou rádi v centru dění. Celá pláž je lemována hustou zástavbou nízkých apartmánových hotelů, taveren a barů a patří k nejživějším na Krétě.

Samozřejmostí je veškeré vybavení od půjčoven lehátek po nabídku vodních sportů.

Památky

Bohatá historie města sahá až do 5. století př. n. l., avšak nejvýznamnější památky pochází z období 13. až 15. století, tedy z dob Benátské republiky, jejíž součástí Kréta byla. 

  • Pevnost Fortezza – největší benátská tvrz na Krétě, jež se tyčí na ostrohu nad městem a mořem, 
  • Benátský přístav – nejmalebnější částí historického centra je bezesporu starý benátský přístav s korzem a majákem vystavěným Egypťany v 19. století, 
  • Fontána Rimondi – zdobná benátská kašna ze 17. století nacházející se ve středu starého města.

Ubytování v Rethymnu

Letovisko Rethymno poslouží nejlépe těm, kteří kromě koupání chtějí především poznávat. Pláže v Rethymnu určitě nepatří k nejkrásnějším na Krétě, na druhou stranu jsou velmi dobře dostupné s kompletním zázemím. 

Rethymno má strategickou polohu pro objevování střední, západní i jižní části Kréty. Leží u hlavní krétské silnice, zastavují zde autobusy na frekventované lince do Heraklionu a Chanie a jezdí se odsud i na jižní pobeží. 

Nabídka ubytování je velmi široká od levných hostelů v centru města po dražší resorty na plážích.

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.