Zpět na seznam míst co vidět na Krétě
Pláž Bali na Krétě

Pláž Bali

Pod tímto názvem si sice většina cestovatelů představí známý indonéský ostrov, nicméně Bali je i název pro krásnou zátoku na severním pobřeží řeckého ostrova Kréta. Členitá oblast mezi městy Heraklion a Rethymno vybízí ke koupání s nádhernými sceneriemi na hezky upravených plážích.

Letovisko Bali se skládá ze čtyř menších pláží (Livadi, Mpali, Bali a Karavostasi), které leží zhruba v kilometrovém pásu. Obecně se však vžilo jednotné pojmenování "Bali".

Pláže jsou písečno-oblázkové a plně vybavené půjčovnami lehátek, tavernami i nepřebernými nabídkami vodních aktivit. Vstup do moře je pozvolný a navzdory skalnatému okolí není kamenitý.

Ubytování

Samotné letovisko Bali (též nazývané jako Balíon nebo Mpali) je poměrně malé a ubytovacích kapacit poskrovnu. Patří spíš k dražším místům na Krétě s cenami od 1 700 do 4 000 Kč za 2 osoby na noc. Chcete-li se ubytovat u pláží Bali, rezervujte co nejdříve (ideálně několik měsíců před cestou).

Jak se sem dostat

Letovisko Bali má strategickou polohu nedaleko hlavní silnice spojující Heraklion, Chanii a Rethymno. Problém však může být s omezenými možnostmi parkování. Je sice zdarma, nicméně nejdou zde žádná velkokapacitní parkoviště a většinou tak budete parkovat u krajnice.

Alternativou je autobusové spojení. V Bali zastavuje většina autobusů jezdící po trase Heraklion - Rethymno - Chania, takže doprava je velmi frekventovaná. Pozor, některé autobusy jsou expresní a v Bali nezastavují, vždy se předem ujistěte u řidiče.

Aktuální jízdní řády najdete na webech e-ktel.com a ktelherlas.gr.

  • Naviguj: 35.414, 24.7832

Další místa na Krétě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu