Rhodos

25 míst co vidět na Rhodosu

Archangelos

Vesnice, Písčitá pláž, Oblázková pláž

Archangelos

Malebné bílé město Archangelos je jednou ze zastávek na cestě z hlavního města do Lindosu. Pyšní se zříceninou středověkého hradu, stejně tak jako jednou z nejkrásnějších pláží ostrova, Stegnou.

Kromě pevnosti městečko překvapí velkým množstvím autentických bílých domů s původními pecemi a zastřešením, folklorním muzeem a kostelem s množstvím nástěnných maleb.

Pláže a koupání

Ačkoliv samotný Archangelos leží ve vnitrozemí, 2 km od centra najdete hezkou písčito-oblázkovou pláž Stegna. Ta je nejlépe přístupná autem nebo, jedná se o oblíbené letovisko s množstvím vyhlášených rybích restaurací.

Zhruba 10 km autem poblíž vesničky Masari najdete krásnou pláž Agathi s jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do moře.

Ubytování Archangelos

Vesnička Archangelos je ideální, chcetel-li bydlet v autentickém městečku bez davů turistů s původní architekturou a dobrou dostupností. Přímo v centru obce najdete několik apartmánů a studií s příznivými cenami do 1 600 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Nejlevnější ubytování nabízí hotýlek Anthula Sun **.

I ubytování u pláže Stegna patří k nejlevnějším z ostrovních letovisek. Nejlepší poměr ceny a kvality nabídnou třeba apartmány Stegna Star Apartments.

Doprava do Archangelos

Archangelos leží na hlavní silnici kroutící se po západním pobřeží Rhodu. Autobusy Ktel jezdí z města Rhodos přes Faliraki, Afantou a pokračují dál do městečka Lindos zhruba každou hodinu (jízdní řád). Jízdenka vyjde na 3,30 EUR.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 01. 2023
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Václav Slezák
před 4 měs

Která místa na Rhodosu jsou poškozena požáry?

Díky