Rhodos
Rhodos

23 míst co vidět na Rhodosu

Pláž Tsambika (Tsampika)

Místo

Tsambika

Asi každý ostrov mají svoji "nej" pláž. Na Rhodosu je vůbec možná nejkrásnější pláží Tsambika v odlehlejší oblasti mezi městy Archangelos a Kolymbia. 

Přes 3,5 km dlouhá, široká pláž s jemným pískem láká především rodiny s dětmi a milovníky krásných scenerií s kopcovitým okolím. Vstup do moře je velmi pozvolný a z toho důvodu je také voda teplejší než na jiných místech ostrova. Moře je zde křišťálově čisté a kraje pláže jsou tak vhodné i pro šnorchlování.

Na pláži najdete malou tavernu, několik menších barů a občerstvení, půjčovny šlapadel, malý dětský vodní park a samozřejmě mnoho půjčoven lehátek a slunečníků. Ceny jsou však vyšší než na jiných rhodoských plážích a za jedno lehátko se slunečníkem zaplatíte na den okolo 8 EUR. Najdete tu však dostatek prostoru pro odpočinek s vlastním vybavením, samotná pláž je jako všechny na Rhodu bezplatná.

Doprava

Pláž Tsambika leží kousek za letoviskem Kolymbia směrem na jih, nedaleko hlavní silnice z měst Rhodos a Lindos. Velké prašné parkoviště přímo u pláže je zdarma.

Cesta autobusem je možná z měst Rhodos, Lindos, Archangelos, Kolymbia či Faliraki, avšak zastávka se nachází 1,5 km od pláže a přesný čas odjezdu není možné zjistit. Spoje jezdí zhruba jednou za hodinu (časy odjezdu pouze z města Rhodos zde)

Ubytování

Chcete-li bydlet poblíž pláže Tsambika, zvolte ubytování v blízkých městečkách Archangelos nebo Kolymbia. Archangelos nabídne větší možnosti levných penzionů, Kolymbia naopak kompletní zázemí letoviska u moře.

Chystáš se na Rhodos?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.