Soluň

18 míst co vidět v Soluni

Ano Poli

Ano Poli

Na prudkých svazích soluňské Akropole pod zachovalými městskými hradbami a nad moderním centrem se rozprostírá romantická čtvrť Ano Poli, neboli Horní město, často překládané jako "Staré město".

Ztraťte se v úzkých zapadlých uličkách a užijte si poklidnou atmosféru staré Soluně.

Procházka malebnou čtvrtí s výhledy

Uličky v Ano Poli jsou nejstrmější v celé Soluni, proto se ideálně vyvezte autobusem číslo 23 k opevnění Trigonion a zpět do centra Soluně se vypravte zhruba 40minutovou procházkou právě skrz Horní město.

Kroutící se ulice s omšelými dlažebními kostkami na mnoha místa střídají strmá schodiště s nahodile stojícími stromy a vše lemují nízké domky s dřevěnými okenicemi a četnými balkony. Na mnoha z nich se nenávratně podepisuje zub času, mnoho z nich je naopak krásně opravených a z předzahrádek se často line vůně grilu.

Ano Poli je stará, klidná, ale přesto autentická živoucí čtvrť s minimem turistů, malými kavárničkami a obchůdky s potravinami. Zpoza rohu, zpod zaparkovaných aut nebo prostě jen z plůtků malých zahrad na vaše kroky budou dohlížet stovky koček.

Každých pár desítek metrů vás navíc úzkými průzory mezi domy překvapí netradiční výhledy na vzdálené Egejské moře.

Ubytování v Ano Poli

Zažijte uklidňující atmosféru Ano Poli se vším všudy a rezervujte si zde i ubytování. Velké hotely tu budete hledat marně, ale překvapí několik skvělých domácích penzionů nebo apartmánů.

Ceny zde nijak nevybočují ze soluňského průměru a za noc zaplatíte v průměru od 700 do 1 300 Kč pro 2. K nejlépe hodnoceným ubytováním patří Irodotou Studio v nejklidnější východní části Ano Poli nebo Victoria's Apartment na krásném náměstíčku.

Chystáš se do Soluně?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.