Zpět na seznam míst co vidět v Soluni
Heptapyrgion

Heptapyrgion

Na severních svazích města až za městskými hradbami navštívíte další ze součástí soluňského opevnění, masivní pevnost Heptapyrgion (přeloženo jako "Sedm věží"), která je součástí soluňské Akropole.

Pevnost je také známá pod tureckým pojmenováním Yedi Kule.

Architektura a historie

Monument Heptapyrgion stojí na místě, kde byly menší tvrze již z dob antického Říma, svoji majestátní podobu malého opevněného města ve městě však získal až s příchodem osmanských Turků v 15. století.

Jako doplněk k městským hradbám Trigonion zde vznikla vskutku masivní tvrz celkem se sedmi věžemi a mnoha obytnými budovami uvnitř pevnosti, zejména pro turecké vojáky.

Svému účelu pevnost sloužila až do pozdního 19. století, smyslu definitivně pozbyla až po roce 1912, kdy byla oblast kolem Soluně připojena k Řecku. Až do roku 1989 však Heptapyrgion sloužil jako vězení. Od té doby až do současnosti prochází velmi pomalou rekonstrukcí.

Vstupné a otevírací doba

Areál pevnosti, respektive její venkovní prostory, jsou přístupné denně od 8:00 do 17:00 kromě úterý, kdy je zavřeno. Neplatí se zde žádné vstupné.

Vnitřní prostory pevnosti zůstávají veřejnosti uzavřené.

Jak se k Heptapyrgionu dostat?

Vzhledem k opravdu velkému převýšení, která vás z centra čeká, doporučujeme k hradbám vyjet městským autobusem číslo 23. Ten jezdí jednou za 20 minut z centrální zastávky mezi Aristotelovým náměstím a přístavem (přesná poloha na mapě). Kde vystoupit, poznáte bez problému sami. Autobus projíždí přímo jednou z bran skrz hradby Trigonion a hned ta další zastávka se nachází před Heptapyrgionem.

Zpět do centra se vypravte pěšky skrz romantickou čtvrť Ano Poli s úzkými uličkami a starou zástavbou.

  • Naviguj: 40.6442, 22.9621

Další místa v Soluni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu