Soluň
Soluň

18 míst co vidět v Soluni

Nová promenáda

Nová promenáda

U Bílé věže končí centrum Soluně a pobřeží se stáčí jižním směrem. Výrazně se mění i charakter promenády, která sice dál v délce přes 2,5 km vede podél hustě zastavěné oblasti, avšak po úpravách na přelomu tisíciletí se přeměnila na obrovskou parkovou zónu.

Těsně podél moře vede dřevěný široký chodník (opět bez zábradlí), který od rušného města odděluje 150 metrů široký zelený pás s mnoha lavičkami, venkovními posilovnami i několika bary či občerstveními. Hledáte-li únik z rušného centra s minimem zeleně, pak tato Nová promenáda bude ideálním místem.

Tématické zahrady

Rovná široká pěší cesta je z městské strany lemována parkem, borovicovou alejí a v celé délce Nové promenády se střídají různé tématické zahrady a parčíky.

Při cestě od severu se postupně můžete zastavit v Zahradě stínu s mnoha altánky a občerstveními, ve Středomořské zahradě s typickými stromy regionu, v Růžové zahradě s nádhernými květy těchto rostlin nebo ve Vodní zahradě s pásem jezírek a venkovní restaurací.

Pobřeží průběžně lemují různé stánky s občerstvením i klasické velké restaurace.

Jak se na Novou promenádu dostat?

Pobřeží přímo vybízí k dlouhé pěší procházce podél moře z centra, která bude celkem měřit kolem 4 km. Pokud se vám však nebude chtít šlapat zpět, stačí popojít asi 250 metrů do nitra města a na ulici Vasilissis Olgas najdete po celé délce Nové promenády několik zastávek autobusů linek 3K, 5, 5B a 6 mířících do centra. Pamatujte, že první hlavní ulice u pobřeží vede pouze jižním směrem dál od centra, až ta druhá míří do středu Soluně.

Chystáš se do Soluně?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.