Zpět na seznam míst co vidět v Soluni
Peraia

Pláž Perea

Přímo v centru Soluně žádné pláže nenajdete, nicméně pokud míříte to města třeba jen na prodloužený víkend a nebudete pokračovat do známějších letovisek na Chalkidiki, i tady existuje dobře dostupná možnost koupání v moři.

Nejbližší pláž najdete na předměstí ve městečku Perea (někdy psaná jako Pereia), která je dostupná lodí i autobusem.

Koupání a zázemí pláže

Pláž kopírují celé pobřeží města Peraia a pokračuje bez přerušení až do sousedního městečka Agia Triada. Celkem tak souvislý pás pláže měří takřka 4 km.

Povrch pláže je písčito-oblázkový a je třeba se připravit na přelidněnost, zejména o víkendech. Pláž je na některých místech velmi úzká a prostor tu bude jen jednu řadu lehátek.

Podél celé pláže najdete množství restaurací, občerstvení a kavárniček, najdete tu i obchody s potravinami nebo plážovým vybavením.

Vstup do vody je velmi pozvolný a i když celkové prostředí tu nejspíš není nejhezčí v Řecku, na půldenní pohodu u moře je Perea rozhodně vhodná.

Jak se na pláž dostat?

Nejrychlejší způsob dopravy je lodí, které vyplouvají z několika míst v centru Soluně, zejména z hlavního přístavu a od Bílé věže.

Plavba trvá cca 60-75 minut podle toho, odkud vyplouváte a funguje zde hned několik společností, obvykle plují 4-6x za den a plavení řád najdete vždy v přístavišti. Jednosměrná jízdenka vyjde na 6 EUR.

Alternativní možností je dojet jednou z mnoha linek z centra na autobusové nádraží IKEA (např. linky 3 nebo 36), odkud jezdí do Perey cca každých 10 minut autobus linky 72 nebo 72A.

  • Naviguj: 40.509, 22.9243

Další místa v Soluni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu