Zakynthos
Zakynthos

18 míst co vidět na Zakynthosu

Město Zakynthos

Zakynthos město

Hlavní a jediné opravdové město nese stejný název jako ostrov samotný: Zakynthos. I když budete na Zakynthu pobývat v letovisku, rozhodně se do hlavního města vyplatí alespoň na jedno odpoledne zajet.

Město Zakynthos zaujme živou atmosférou v úzkých uličkách centra i okolo hlavního ostrovního přístavu a také několika památkami.

Památky a zajímavosti

Historické centrum se rozkládá podél přístavní v promenády v úzkém pásu a celého projdete asi za hodinku až dvě. Byla by však škoda se nezastavit na pobřežní promenádě v jedné z mnoha taveren nebo cukráren a vynechat byste neměli minimálně tyto památky:

  • Kostel sv. Dionýsa (Agios Dionysios) - kostel z roku 1948 je údajně jen jednou ze tří staveb ve městě, která zůstala neporušená ničivým zemětřesením v roce 1953
  • Zvonice - přes 20 metrů vysoká zvonice stojící separátně u kostela sv. Dionýsa patří k hlavním dominantám města Zakynthos
  • Solomosovo náměstí - centrální náměstí s budovou Muzea Zakynthu, sochou Zante a ruinou kostelíka sv. Mikuláše
  • Benátský hrad Bóchali  - ruiny starého hradu z období Benátské republiky stojí na vrcholu nad městem a naskýtají se odsud nádherné výhledy na celý Zakynthos s přístavem. Najdete zde také množství restaurací a občerstvení, dostat se sem dá jen autem nebo pěšky po cca 1,5 km cesty do kopce.

Ubytování ve městě

Zakynthos-City není typickou destinací pro plážovou dovolenou, naopak pro individuální cestovatele poslouží skvěle. Najdete zde kompletní zázemí v podobě obchodů, služeb a také nejširší a nejlevnější nabídky ubytování.

Z nejlepších nabídek bychom vybrali kvalitní Strada Marina Hotel **** přímo v centru s velmi dobrými cenami okolo 1 800 Kč za noc o prázdninách a kolem 1 000 Kč za noc mimo prázdniny.

Doprava a parkování

Po samotném městě se nejlépe i nejrychleji budete pohybovat pěšky. Všechny zajímavosti jsou navzájem od sebe vzdálené v docházkové vzdálenosti do 20 minut a není potřeba využívat autobusy, které jsou navíc velmi málo frekventované.

Pokud si na ostrově Zakynthos budete půjčovat auto, počítejte s tím, že parkování ve městě může být zejména o prázdninách značně problematické. Zastavit sice můžete kdekoliv na ulici zdarma, ale míst bývá opravdu málo a provoz v úzkých uličkách velice hustý. Největší šanci na najití volného místa budete mít na severozápadním obchvatu města poblíž autobusové stanice.

Klasické městské autobusy MHD tu nejezdí, využít lze jen příměstské a lokální spoje vyjíždějící z města do několika destinací po ostrově. Autobusy se zdaleka nedostanete ke všem zajímavostem, či spíš naopak: dostanete se s nimi pouze do větších letovisek.

Ceny jsou nízké a pohybují se mezi 1,60 EUR a 2,60 EUR, jízdenky se platí u řidiče.

Autobusové nádraží najdete na severozápadním okraji města asi 10-15 minut pěšky od centra (přesná poloha na mapě).

Jízdní řády hledejte na oficiálním webu autobusového dopravce KTEL Zakynthos.

Chystáš se na Zakynthos?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.