Zpět na seznam míst co vidět na Zakynthosu
Tsilivi Beach

Tsilivi

Východně položené letovisko Tsilivi je po Laganas druhým největším a nejživějším na ostrově Zakynthos. Ani Tsilivi však nevybočuje z klidu a míru ostrova Zante a v porovnání s jinými středomořskými letovisky tu panuje opravdová pohoda.

Z ostrovních letovisek se však může pochlubit jednou z nejširších nabídek vodních sportů, najdete zde i menší obchůdky s potravinami, suvenýry a plážovými potřebami. Zábavu mimo pláže poskytne například minigolfové hřiště nebo největší akvapark na Zakynthosu.

Pláže a koupání

Hlavní pláž v Tsilivi měří asi 600 metrů a nachází se přímo v centru Tsilivi. Pláž pokrývá zlatavý písek smísený s oblázky a vstup do moře je velmi pozvolný a bezpečný. Tsilivská pláž nabídne mnoho půjčoven lehátek a slunečníků, taveren a bohatou nabídku vodních sportů. Můžete si tu zajezdit na vodních lyžích, nafukovacím banánu nebo prostě jen půjčit šlapadlo a vyjet si po velmi klidné hladině místní zátoky.

Pobřeží severně od letoviska pak lemují soukromé miniplážičky různých apartmánů či penzionů.

Tsilivi Water Park

Jednou z hlavních atrakcí ve městečku je největší akvapark na ostrově Tsilivi Water Park. Nachází se v západní části obce a pěšky z centra nebo od pláže k němu dojdete do 15 minut. V porovnání s jinými akvaparky je tento spíš komorní, ale i tak si tu na mnoha skluzavkách, vířivkách a bazénech užijete minimálně půl dne.

Vstupné na celý den stojí kolem 20 EUR pro dospělé, resp. 15 EUR pro děti.

Zájezdy do Tsilivi

Jedno z nejznámějších letovisek na Zakynthosu nechybí ani v nabídkách českých cestovních kanceláří. V Tsilivi najdete poměrně bohatou škálu hotelů od levnějších po luxusní 5* hotely.

Týdenní ceny all-inclusive zájezdů v hlavní sezoně se obvykle pohybují kolem 18 000 Kč.

Nejoblíbenější hotely v Tsilivi u českých cestovek:

Ubytování v Tsilivi

Zkrátka nepřijdou ani individuální cestovatelé, na které se těší množství studií, apartmánů, penzionů i luxusních hotelů. Nejlevnější nabídky začínají už na 850 Kč za 2lůžkový pokoj uprostřed hlavní sezony, v běžných hotelech necháte za noc asi 1 500 až 2 500 Kč.

Z levných ubytování bychom doporučili Canditas Studios v klidné lokalitě asi 10 minut pěšky od pláže, mezi hotely patří k velmi oblíbeným Hotel Villa Basil asi 2 minuty od pláže.

Jak se do Tsilivi dostat?

Letovisko je oblíbené i díky své dostupnosti. Autem se sem dostanete za pár minut z letiště (11 km) i města Zakynthos (9 km). Parkovat sice v Tsilivi můžete kdekoliv zdarma, ale připravte se na nedostatek míst a často dlouhé hledání a nakonec chůzi k pláži ze vzdálenějších míst letoviska.

Tsilivi je jedním z mála míst na Zakynthosu, kam se z hlavního města dostanete frekventovaným autobusovým spojením. Linka ze Zakynthosu jezdí cca 7x denně, o víkendech 4-5x, viz jízdní řád. Jízdenka stojí cca 1,60 EUR.

  • Naviguj: 37.8221, 20.8616

Další místa na Zakynthosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu