Zpět na seznam míst co vidět na Zakynthosu
Laganas Beach

Laganas

Laganas je největší a nejrušnější letovisko na ostrově Zakynthos s nejbohatší možností noční zábavy i vodních sportů.

Místní pláž spojená se sousedním menším letoviskem Kalamaki vytváří nejdelší přes 5 km dlouhý souvislý pláž písku na Zakynthosu.

Samotné město Laganas se chlubí velmi rušnou hlavní třídou táhnoucí se od pláže směrem do vnitrozemí a doslova posetou diskotékami, kluby a bary, které jedou přes celou noc až do časných ranních hodin. Vzhledem k velikosti však v Laganas najdete i klidnější místa, kam ruch centra nedolehne. Okolo pláže pak máte bohatý výběr taveren, obchodů i supermarketů.

Koupání a pláže

Hlavní předností letoviska Laganas je kolem 3 km dlouhá písečná pláž s množstvím občerstvení, taveren a velmi pestrou nabídkou vodních aktivit a sportů.

Půjčit si zde můžete lehátka, slunečníky, šlapadly, loďky nebo si zajezdit na vodních lyžích či nafukovacím banánu.

Vstup do vody je velmi mírný a bezpečný, vlny malé, takže je přes den pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Zatímco část přímo ve městě Laganas je velmi rušná, směrem ke Kalamaki ubývá lidí i domů a ocitnete se na velmi pěkné přírodní pláži s písečnými dunami.

Ostrůvek Cameo

Po slavné pláži Navagio na severu Zakynthosu je druhým nejfotografovanějším místem ostrova malý ostrůvek Cameo jen pár metrů od pobřeží letoviska Laganas. Malý skalnatý útes se od hlavního ostrova Zakynthos oddělil v roce 1633 během silného zemětřesení a dnes poutá pozornost turistů.

Přes asi 80 metrů dřevěný můstek můžete na Cameo Island dojít z centra Laganas během 15 minut. Skály ostrova Cameo jsou porostlé sytou zelení, najdete zde malou zátoku s pláží a křišťálově čistou vodu ideální ke šnorchlování.

Na ostrově se nachází také populární bar otevřený od dopoledních hodin až do půlnoci.

Cameo Island je v privátním vlastnictví a za vstup na něj se platí 5 EUR.

Zájezdy do Laganas

Největší letovisko na ostrově Zante nesmí v portfoliích českých cestovek chybět. Laganas patří mezi dražší letoviska s lepšími a velmi kvalitními resorty, které jsou jako všude na Zakynthosu spíše komorního rázu.

Týdenní ceny all-inclusive zájezdů v hlavní sezoně se obvykle pohybují kolem 20 000 Kč.

Nejoblíbenější hotely v Laganas u českých cestovek:

Ubytování v Laganas

Díky velké konkurenci se individuální cestovatelé můžou v Laganas těšit na velice příjemné ceny v menších apartmánech už od 900 Kč za noc pro dva. Z nejlevnějších ubytování bychom doporučili Tony studio & apartments jen nedaleko od centra a asi 5 minut na pláž.

Z ubytování přímo na pláži bychom vybrali velmi dobře hodnocený moderně zařízený aparthotel Denise Beach Hotel ****.

Jak se do Laganas dostat?

Letovisko je oblíbené i díky své dostupnosti. Autem se sem dostanete za pár minut z letiště (9 km) i města Zakynthos (11 km). Parkovat sice v Laganas můžete kdekoliv zdarma, ale připravte se na nedostatek míst a často dlouhé hledání a nakonec chůzi k pláži ze vzdálenějších míst letoviska.

Laganas je jedním z mála míst na Zakynthosu, kam se z hlavního města a přilehlého letoviska Kalamaki dostanete frekventovaným autobusovým spojením. Linka ze Zakynthosu jezdí cca 7x denně, o víkendech 4-5x, viz jízdní řád.

  • Naviguj: 37.7241, 20.8667

Další místa na Zakynthosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu