Sierra Leone
Sierra Leone

13 míst co vidět v Sierra Leone

Freetown

Sierra Leone

V hlavním městě Sierry Leone můžete zavítat např. do několika muzeí. Mezi nejzajímavější patří National Museum a National Railway Museum. Národní muzeum se skládá ze 2 středně velkých místností s expozicemi odkazujícími na místní historii, tradice a zvyky. K vidění jsou tedy např. tradiční kostýmy, masky, talismany, fotografie apod. Prohlídka zabere 30 minut a vstupné vyjde na 5 dolarů. National Railway Museum, jak už název napovídá, nabízí expozici zaměřenou na železniční historii. Výstava je působivá jednak proto, že nabízí mnoho ukázek dobových koloniálních vlaků, ale zároveň i kvůli tomu, že v současnosti již v Sieře není ani kilometr funkčních železnic. Stejně jako v případě národního muzea i tady zabere prohlídka kolem půl hodiny a vstup stojí 5 dolarů. 

Nejlepším místem pro nákup suvenýrů je Big Markit. Uzavřené tržiště se rozprostírá ve 2 patrech rozlehlé budovy, za níž by se nemuselo stydět kdejaké hipsterské město. Nakoupit tam můžete snad všechny druhy dárků: od tradičních masek po ručně vyřezávaného Ježíše. Celé místo zároveň působí autenticky, jelikož můžete vidět, jak jsou jednotlivé předměty vyráběny přímo před vámi. Jednotliví prodejci vás sice budou lákat do jejich stánků, ale naštěstí se u toho nechovají agresivně. Jejich ceny jsou navíc po smlouvání velice příjemné. Alternativou k Big Markitu může být Lumley Arts and Craft Market, jenž je menší a klidnější. 

Nedaleko Big Markitu roste široko daleko nejznámější strom – Cotton Tree. Symbol města ale i celé země zde byl vysazen na konci 18. století jedněmi z prvních osvobozených a navrátivších se otroků z USA. Vzhledem k jeho velikosti si pro dobrou fotku budete muset pořádně odstoupit. To se ostatně hodí i z jiných důvodů – celý strom je obsazen tisíci netopýry, kteří sice neublíží, ale jejich výkaly mohou být infikované. 

Freetown může nabídnout i kvalitní gastronomické zážitky. Ve městě se nachází několik kvalitních restaurací specializujících se na různé druhy světové kuchyně. Zřejmě nejlepší zážitek na vás však čeká v libanonském podniku Country Lodge, který kromě kvalitní kuchyně nabízí i dechberoucí výhled na celé město. Z čistě místních restaurací lze doporučit například Oasis či Tessa's. 

Jako ve většině hlavních měst i ve Freetownu panuje bohatý noční život. Na své si přijdou příznivci levných podniků s hlasitou muzikou, jakožto i milovníci dražších klubů se stylovou atmosférou. Mezi první kategorii podniků se řadí například Whatsapp Club či Twenty. Stylovější pak jsou 232 Complex či The Warehouse. Obecně se však dá říci, že nikdy neuděláte chybu, když se večer půjdete projít na pláž a vejdete do prvního podniku, který uvidíte. 

Samotná Lumley Beach je pak kategorie sama pro sebe, které jsme věnovali celý speciální oddíl. 

Chystáš se do Sierra Leone?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.