Sierra Leone
Sierra Leone

13 míst co vidět v Sierra Leone

Tacugama Chimpanzee Sanctuary

Sierra Leone

Záchranná stanice pro šimpanze se nachází jen nedaleko za hranicemi Freetownu, což z ní činí nejdostupnější přírodní zajímavost. V prostorném venkovním areálu se nachází kolem stovky šimpanzů zachráněných z ilegálního trhu či domácností místních zbohatlíků. Pro přístup do rezervace je nejlepší dohodnout se s řidičem ve Freetownu, který vás za vyjednaný poplatek odveze zhruba 100 metrů od vstupní brány. Poslední metry jsou pro většinu aut příliš strmé. 

Vstupné stojí 15 dolarů a standardní začátek devadesátiminutových prohlídek je každý den v 10:30 a 16:00. Pro větší skupinu lze domluvit prohlídku i v jiný čas. Průvodci jsou vzdělaní profesionálové, kteří se studiem šimpanzů zabývají celý život. Jejich výklad je poučný a jsou schopni zodpovědět všemožné otázky. Při prohlídce je nutné počítat s tím, že se k šimpanzům nedostanete příliš blízko. Důvodem je snaha o co největší zachování jejich přirozeného prostředí, ale i typická šimpanzí agresivita. 

Kromě komentovaného pozorování šimpanzů lze za příplatek zorganizovat i ranní pozorování ptactva, procházky po okolních lesích či večerní jógu. Možné je i přespání přímo v rezervaci, ceny začínají na 90 dolarech za noc (prohlídka již je v ceně). Celkově se jedná o jedno z nejzajímavějších a nejudržovanějších míst v zemi, jehož návštěvou navíc přispějete na dobrou věc. 

Chystáš se do Sierra Leone?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.