Sierra Leone
Sierra Leone

13 míst co vidět v Sierra Leone

River no.2 Beach

Sierra Leone

Pláž nacházející se zhruba půl hodiny jízdy od Freetownu je velice populární mezi místními, kteří na ni rádi jezdí především o víkendech. River n.2 patří ke kratším plážím, má bílý písek, ale oproti jiným venkovským plážím je poněkud znečištěná. Počítejte s většími vlnami, zároveň se však v klidu můžete vykoupat v jedné z uměle vyhloubených louží. Speciálně o víkendech hraje v celém areálu hlasitá africká hudba, která vás buď roztančí, nebo roztrpčí. Přímo u pláže se nachází 14 bungalovů připravených k ubytování turistů zvaných River n.2 Beach Guesthouse. Pokud chcete trochu soukromí, ubytujte se v klidnějším resortu Cockle Point. V případě, že nejste ubytovaní, budete na pláži platit za půjčení lehátek a židlí. 

Samotná Řeka č.2 se dá za mírný poplatek přeplout na loďce či v období sucha bez problémů přebrodit v plavkách. Na druhé straně je již pláž klidnější a čistější. Kolem celého areálu se potuluje několik chlapíků nabízejících výlety po okolí. S využitím selského rozumu se nemusíte bát sjednat si výlet například podél řeky či až na vzdálené Banana Islands. Po troše smlouvání se vám pravděpodobně podaří domluvit lepší ceny než ve známých turistických resortech nebo v hlavním městě. 

Přístup: Z Freetownu se na River n.2 dostanete pohodlně po nové čtyřproudové silnici. Využít lze poda (cca za 10.000 Le, ale přestup ve vesnici Baw Baw), keke, okada (obojí za cca 40.000 Le) či klasické taxi (zhruba za 100.000 Le).

Chystáš se do Sierra Leone?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.