Sierra Leone
Sierra Leone

13 míst co vidět v Sierra Leone

Tokeh Beach

Sierra Leone

Tokeh je malá vesnice s pár obchůdky a jedním barem pro místní nabízejícím příznivé ceny, ale malé pohodlí. Přilehlé pláže jsou perfektně čisté, s bílým pískem a několik kilometrů dlouhé. Mimo jiné se tak perfektně hodí k rannímu joggingu. Voda je klidná a teplá, tudíž ideální pro koupání. Pláž je po většinu dne prakticky liduprázdná, jen tu a tam se občas válí nějaký běloch či pobíhají děti z nedaleké vesnice. 

Podél pláže se nachází dva hotelové resorty – The Place a Tokeh Beach Resort. Zatímco první z nich nabízí klasické hotelové ubytování v moderních domcích, druhý resort ubytovává zejména v jednoduchých dřevěných chatkách, které v kombinaci s umístěním přímo na pláži mají své kouzlo. 

K jídlu si na Tokeh Beach (ale i většině ostatních pláží) můžete dát čerstvého humra, krevety či barakudu. Aktuální nabídka vždy záleží na konkrétním úlovku místních rybářů. Jako osvěžující nápoj přes den může posloužit například čerstvě utržený kokos, který vám za drobný peníz přinesou a otevřou místní kluci. Dalšími specialitami jsou pak domácí zázvorová šťáva (ginger beer) a limonáda z čerstvého tamarindu. U obou těchto nápojů zřejmě budete překvapeni jejich výraznou chutí. 

Z Tokeh lze také podniknout kratší či delší výlety do okolí. Můžete se vydat loďkou do vesnice York či na vzdálenější Banana Islands. Alternativou pak může být vyjížďka po přilehlé River n.1. Výlety je nejlepší domlouvat přímo s provozovateli lodí v říčním přístavu na konci vesnice Tokeh. Hodinová projížďka podél řeky se dá usmlouvat na 50.000 Le, jen buďte připraveni, že loďky zřejmě nesplňují všechny evropské bezpečnostní standardy.  

Přístup: Z Freetownu se přímo do Tokeh dopravíte za pomocí keke, okada (obojí za cca 60.000 Le) nebo klasického taxi (zhruba za 150.000 Le). Mezi n.2 Village a Tokeh je sice nezpevněná cesta, ale většina vozítek si s ní poradí. Dobrodružnější alternativou je cesta pouze do n.2 Village (jež je popsána u Beach n.2), posléze projdete celou vesnicí až k přívozu přes řeku, za malý poplatek přejedete na druhý břeh a poté pokračujete 2,5 kilometru pěšky podél Tokeh Beach až ke svému resortu. 

Chystáš se do Sierra Leone?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.