Barcelona
Barcelona

31 míst co vidět v Barceloně

Magická fontána

Fontána

Fontána Montjuïc

Magická fontána je od začátku roku 2023 do odvolání uzavřena kvůli dlouhodobému suchu.

Oblast kolem vrchu MontjuïcPlaça d'Espanya je plná zajímavostí a jednou z těch nejnavštěvovanějších je beze sporu Font mágica de Montjuic, Magická fontána, která se nachází přímo pod Palau Nacional, národním katalánským muzeem umění. Fontána vznikla, stejně jako většina dalších staveb v okolí, v roce 1929 k příležitosti konání světové výstavy Expo.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Během dne se můžete pokochat majestátními rozměry fontány s více než 3 600 tryskami vytvářejícími různé choreografie. Nejvyšší výtrysk vody vystoupá až do výšky 50 metrů a v parných letních dnech je rozprašek vody po okolí vítaným osvěžením.

Noční magická podívaná

Hlavním časem, kdy se vyplatí fontána navštívit, je však jednoznačně večer. Za soumraku a za tmy totiž začíná velkolepá show, kdy proudy vody "tančí" podle hudby z reproduktorů, zatímco celou choreografii doplňuje hra barevných světel z desítek reflektorů.

Tančící a zpívající vodní show probíhá od května do října mezi 21:00–23:30 v intervalech 15 minut. Za vstup k fontáně se neplatí žádné vstupné.

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 20. 11. 2023
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ala
Ala
před 10 dny

Jak muze byt tento pruvodce aktualizovany 31.10.2023, kdyz fontana je cely rok vypnuta z duvodu sucha a setreni vodou (info na oficialnich strankach, ktere si muze precist kazdy, kdo se tam chce podivat na presny cas vecernich predstaveni)?

Avatar uživatele
Tereza
před 2 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, bude tuto středu fungovat fontána?