Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

La Duquesa

Letovisko, Písčitá pláž

Duquesa

Malé klidné letovisko v západní části Costa del Sol, kde už končí pás velkých letovisek, to je idylická La Duquesa, která se kromě hezkých upravovaných pláží pyšní i skvělými golfovými hřišti.

Nejlepší plážové resorty - Duquesa

Pláže a koupání

La Duquesa má krásné rovné pobřeží s fotogenickým pozadím hor. Místní pláže jsou vzorně upravované a celkem měří přes 12 km, pokud započítáme i ty části, které přesahují do sousedních menších letovisek. Pokrývá je jemný světlý písek a svoje si zde najde každý. Pláže přímo v Duquese jsou vybaveny půjčovnami lehátek a slunečníků, restauracemi a skvělými tapas bary. Patří však k těm dražším na Costa del Sol.

Čím více se budete od La Duquesy vzdalovat (oběma směry), tím méně lidí a více soukromí na plážích budete mít. Prázdní přírodní pláže jsou přitom na Costa del Sol docela výjimečné, proto do La Duquesy zamíří především ti, kdo milují klid a pohodu.

Ubytování

Městečko je relativně malé a má punc luxusnějšího letoviska, proto jsou nabídky ubytování omezené a poměrně drahé. Nejlevnější apartmány pořídíte okolo 2 700 Kč na noc pro 2 os., podívejte se například na Casa Delfin nebo Duquesa Loft přímo v přístavišti v centru dění.

Doprava

Přímo La Duquesou prochází hlavní pobřežní dálnice A7 a hned v centru u mariny můžete zaparkovat na dvou bezplatných parkovištích.

Staví zde i autobusy společnosti Avanza na lince číslo M240 která jezdí mezi městy Estepona a La Línea de la Concepción se zastávky všude po této trase.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024