Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Estepona

Letovisko, Písčitá pláž

Estepona

Estepona je rušné město a letovisko v západní části pobřeží Costa del Sol. Oproti většímu sousednímu letovisku Marbella neláká Estepona jen na písečné pláže, ale také na krásné historické centrum plné typických andaluských bílých domků, případně na výlety do pohoří Sierra Bermeja s vrcholy i přes 1 400 metrů vysokými.

Nejlepší plážové resorty - Estepona

Pláže a koupání

Estepona se může pochlubit nádhernou přes 2 km dlouhou a prostornou pláží Playa de la Rada. Pokrývá ji jemný světlý písek a lemuje ji široká pěší promenáda s palmami a množstvím restaurací, barů a obchodů. Pláž se táhne podél celého esteponského pobřeží a jde o jednu z nejhezčích městských pláží na Costa del Sol. Na pobřeží nejsou žádné extrémně vysoké betonové stavby, ale spíš nižší 3-4 patrové domy.

Samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků (ceny kolem 20 EUR za set na den) a nabídky vodních sportů.

Porovnej zájezdy Estepona

Pláže v Esteponě klesají do hlubin moře poměrně rychle, nejsou tak příliš vhodné pro úplně malé děti, naopak ideální k provozování vodních sportů nebo plavání v moři.

Historické centrum

Chloubou Estepony je kromě pláže také rozsáhlé historické centrum, které patří mezi největší ze všech měst na Costa del Sol. Nechte se unášet kroky do neznámých uzounkých uliček s typickými bílými domky s malovanými fasádami a bohatou květinovou výzdobou.

Oblíbenou turistickou atrakcí je také moderní skleník se stovkami orchidejí umístěné na severním okraji centra. Informace o vstupném či otevírací době najdete na webu orchidariumestepona.com.

Romantickým místem v Esteponě je starý rybářský přístav přebudovaný na marinu pro jachty se spoustou tapas barů a restaurací.

Ubytování Estepona

Estepona je oblíbeným místem pro trávení celé dovolené, ale i pro zastávky při cestování po Andalusii. Ubytovat se zde můžete na jeden den, ale klidně na celý týden. Ceny nejlevnějších apartmánů se v hlavní sezoně pohybují okolo 2 300 Kč na noc pro 2, klasické hotely u pláží pak pořídíte od 3 500 Kč za noc výš.

V historickém centrum bychom vybrali například tyto levné, ale velmi dobře hodnocené hotely: Hotel Boutique Casa Veracruz, Casa de las Remigias.

Doprava

Město leží asi 80 km od Málagy a zhruba 50 km od Gibraltaru. Nevede sem železnice, ale do Estepony jezdí množství autobusových spojů a leží na dálnici AP-7, takže i autem je bez problémů dostupná.

Estepona je výborně dostupná autem, parkování na ulicích je sice zpoplatněno, ale zdarma lze zastavit například na parkovišti San Lorenzo poblíž centra i pláží.

Autobusovou dopravu do Estepony zajišťuje z většina společnost Avanza. Jízdenky na dálkových spojích koupíte na webu booking.avanzabus.com, jízdní řády všech linek do Estepony najdete na webu malaga.avanzagrupo.com/es/destinos/estepona. Autobusy Avanza využijete například na těchto trasách z Estepony:

  • Málaga: 1-2x za hodinu, jízda trvá hodinu a půl a stojí cca 10 EUR
  • Marbella: 2-3x za hodinu, jízda trvá 45 minut a stojí cca 3,50 EUR
  • La Línea de la Concepción: 5-6x za den, jízda trvá 45 minut a stojí cca 5 EUR

Autobusem se můžete dopravovat i po Esteponě samotné. Jízdenky na lokální linky lze koupit i přes mobilní aplikaci.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.