Puerto Banús Marbella
Costa del Sol

20 míst co vidět na Costa del Sol

La Línea de la Concepción

Čtvrť

La Línea de la Concepción

Město La Línea de la Concepción (nazývané většinou jen zkráceně La Línea) sice oficiálně už nepatří k pobřeží Costa del Sol, ale ve skutečnost logicky uzavírá tuto oblast a pro mnoho turistů je koncovým bodem při cestování po tomto pobřeží.

La Línea, jak název napovídá, tvoří hraniční město mezi Španělskem a britským Gibraltarem, se kterým je významně ekonomicky i turisticky provázáno.

Samotné město La Línea nenabízí příliš turisticky zajímavých cílů. Má sice dlouhou pláž, avšak téměř bez vybavení a ani historické centrum či památky zde nenajdete. Je však naprosto ideálním výchozím bodem pro výlety na Gibraltar. Hraniční přechod s gibraltarským letištěm se nachází přímo ve městě a díky výrazně nižším cenám ubytování, ale i restaurací a supermarketů je La Línea často hlavní místem pro ubytování při pobytu na Gibraltaru.

Ubytování

V La Línee je k dispozici opravdu velké množství zejména menších hotýlků a apartmánů, které mají ceny i více než 2x nižší než za kolik byste bydleli přímo na Gibraltaru.

Ta nejlevnější ubytování začínají už na 700 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji v hlavní sezoně. Osobně jsme spali ve velmi jednoduchém hotýlku La Esteponera, který však pro přespání naprosto postačuje. Z lepších 4* hotelů je pak naprosto ideální Ohtels Campo de Gibraltar se vším komfortem a cenou cca od 1 900 Kč za noc.

Doprava

Z Costa del Sol míří do La Líney autobusy Avanza. Na dálkové spoje do Estepony, Marbelly, Málagy či Fuengiroly kupujte ideálně jízdenky online přes web booking.avanza.com. Na trase přes Costa del Sol jezdí autobusy z La Líney zhruba 4-6x denně a například cesta do Málagy zabere 2,5 hodiny a stojí kolem 14 EUR.

Lokální spojení do malých letovisek mezi La Líneou a Esteponou pak zajišťuje místní autobusová linka M240.

Dálkové spoje například do Sevilly nebo Madridu zajišťuje autobusová společnost Alsa, jízdenky kupujte na webu alsa.es.

Do nejbližšího velkého města Algeciras se pak každou půlhodinou dostanete autobusovou linkou M-120.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.