Zpět na seznam míst co vidět na Gran Canarii
Guayadeque

Guayadeque

Barranco de Guayadeque je největší soutěskou či roklí na ostrově Gran Canaria a přirozeným předělem mezi severní a jižní stranou ostrova. Hluboké a poměrně široké údolí se táhne v délce více než 10 km od městečka Agüimes až do nitra ostrova.

Jeskynní domy Guayadeque

Údolí je známé pro své četné archeologické naleziště přírodních jeskyní, které si původní obyvatelé Kanárských ostrovů Guančové upravovali k žití v době zhruba tisíce let př. n. l. Některé jeskyně jsou přebudovány na obchody se suvenýry, jiné na stylová ubytování, některé ponechány jako historický monument.

Největší koncentrace jeskynních domů se nachází na konci silnice v lokalitě Montaña de Las Tierras, kde můžete zaparkovat na několika parkovištích i využít restaurací nebo toalet.

Přírodní scenérie

Zážitkem už bude jen 10 km dlouhá jízda autem soutěskou se skalními stěnami vysokými i přes 200 metrů. Silnička se klikatí údolím jako had stále výš a výš, až dorazí právě k Montaña de Las Tierras a jeskynním obydlím. Odtud se můžete vydat po značené turistické stezce výš na hranu údolí, odkud se naskytnou překrásné výhledy.

Ubytování

Naplánujte si stylový zážitek a ubytujte se v jednom z jeskynních obydlích přebudovaných na moderní apartmán. V turistickém centru údolí se ubytujte ve dvou apartmánech s cenami od 1 200 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji:

Jak se sem dostat?

Údolí Guayadeque je dostupné pouze autem. Z hlavní dálnice GC-1 sjedete poblíž letiště buď ve směru na Agüimes nebo Ingenio, odkud už vás značení nasměruje přímo do údolí. Vjezd je bezplatný a není nijak regulován.

  • Naviguj: 27.9337, -15.503

Další místa na Gran Canarii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu