Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Roque Nublo

Přírodní útvar

Pohled na Roque Nublo

Roque Nublo je známý 67 metrů vysoký vulkanický skalní útvar vypínající se vysoko na vesničkou Tejeda. S výškou 1813 m n. m. je 3. nejvyšším bodem na Gran Canarii a díky svému neobvyklému tvaru i jedním ze symbolů ostrova. Jen asi 5 km vzdušnou čarou se nachází další a trochu opomíjený skalní útvar Roque Bentayga.

Ve dávném starověku byl Roque Nublo uctíván původními obyvateli, dnes se k němu vypravují davy turistů nejen díky jeho zvláštnosti, ale také pro krásné výhledy na horské masivy centrální Gran Canarie. Skála se však turistům často schovává do mraků, ostatně do češtiny přeložený název zní "Oblačná skála".

Výstup k Roque Nublo

Nejkratší cesta ke skále vede z parkoviště na silnici GC-600, odkud vás čeká 1,5 km v jednom směru po značené stezce. Cesta vede po celou dobu do kopce, ale nečekají vás žádná dramatická převýšení, ale spíš příjemná procházka voňavým borovicovým lesem. Cesta tam i zpět dohromady vám nezabere více než hodinu a půl.

Cest k Roque Nublo je ale mnoho, mimořádně oblíbená je například 4 km dlouhá trasa od tábořiště Llanos de la Pez kolem malebné přehrady Presa de los Hornos trvající zhruba hodinu a půl jedním směrem (viz mapa trasy).

Strmější cesta zajímavou krajinou skal vede také od parkoviště Degollada del Aserrador, měří 3,3 km a zabere asi hodinu a půl v jednom směru (viz mapa trasy).

Pokud nemáte na Gran Canarii půjčené auto, jediná cesta k Roque Nublo vede z malé vesničky La Culata, kam se dostanete autobusem linky 305 (vyberte jízdní řád z nabídky). Z La Culaty už vás čeká poměrně strmý výstup dlouhý asi 3,5 km /1 hod 45 min v jednom směru (mapa trasy).

Autobus 305 jede do La Culaty 1x denně ve všední den a sobotu (2x denně v neděli) z městečka San Mateo, 2x denně pak z Tejedy. Do obou míst už se několikrát za den dostanete do Las Palmas.

Ubytování

Pokud nejedete autem, ubytujte se v nejbližší vesničce La Culata, kde máte na výběr z několika skvěle hodnocených soukromých apartmánů. Ceny očekávejte od 1 500 Kč za noc pro 2, vybíráme ty nejlepší nabídky: La SomaitaLa Casita de Paula.

Jak se sem dostat?

Kromě autobusu 305 do La Culaty se k výchozím trasám na Roque Nublo lze dostat pouze autem. Nejfrekventovanější a nejpohodlnější cesta vede od parkoviště nazývaného La Goleta, kam dojedete po klikaté horské silnici GC60.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.