Zpět na seznam míst co vidět na Gran Canarii
Pico de las Nieves

Pico de las Nieves

Sběratelé nejvyšších hor jistě zamíří na 1 949 metrů vysoký vrchol Pico de las Nieves, který je nejvyšší horou Gran Canarie. Přesně vzato, nejvyšším bodem je vrcholek Morrón de la Agujereada s výškou 1 956 m n. m. vzdálený asi 100 metrů od Pico de las Nieves, avšak kvůli vojenské radarové základně nepřístupný veřejnosti.

Výhledy z Pico de las Nieves

Hora sama o sobě vás krásou neoslní a vlastně ji z dálky pořádně ani nerozpoznáte. Jde o mírně zaoblený zalesněný kopec, odkud se však otevřou překrásné výhledy. Známá je zejména vyhlídka Mirador pico de los pozos, ze které se vám jako na dlani objeví ikonický skalní útvar Roque Nublo a za jasných dní dohlédnete až na nejvyšší španělskou horu Pico del Teide na sousedním ostrově Tenerife.

Výstup na Pico de las Nieves

Cesta na nejvyšší horu Gran Canarie ani nemůže být jednodušší. Díky vojenské základně kolem vrcholu totiž až na kopec vede kvalitní asfaltová silnice přístupná i veřejnosti. Dojet autem můžete skutečně až přímo k vyhlídce, kde se nachází malé parkoviště. Cesta autem z Las Palmas měří 38 km a trvá asi 45 minut (viz mapa trasy).

Odtud se můžete projít po hřebeni na další vyhlídku Pico La Catedral, která je lepší pro pozorování sousedního ostrova Tenerife za hezkého počasí.

Na Pico de las Nieves se dá samozřejmě vypravit i pěšky po několika trasách. Ta nejoblíbenější vede od silnice číslo GC-600 z místa Llanos de la Pez. Čeká vás docela příjemný výstup řídkým borovicovým lesem o délce 2,5 km a cca hodině času. Podívejte se na mapu pěší trasy.

  • Naviguj: 27.9639, -15.5658

Další místa na Gran Canarii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu