Zpět na seznam míst co vidět na Gran Canarii
Fataga

Fataga

Údolí Fataga patří k nejkouzelnějším místům celých Kanárských ostrovů a je rozhodně "must-see" destinací, pokud si na Gran Canarii půjčujete auto. Údolí se táhne v délce více než 15 km od letoviska Maspalomas směrem do centra ostrova prostředím nádherných vyschlých hor připomínajících místy americký Gran Canyon a místy zelené oázy v Maroku. To když budete projíždět jednou z mnoha malebných vesniček s mandloňovými sady a palmovými háji.

Spektakulární výhledy

Oblíbeným cílem turistů je samotná vesnička Fataga na konci údolí, malebné místo s tradičními bílými domky a palmovým hájem utopené uprostřed hlubokého údolí. Silnice nad Fatagou pak v četných serpentinách stoupá strmě nahoru do kopců centrální Gran Canarie.

Ostatně celá cesta od pobřeží je dechberoucí a garantujeme vám, že díky neustálým zastávkám a fotopauzám pojedete cestu dvakrát déle než reálně trvá.

Ubytování

Pokud k bydlení vyhledáváte malé vesničky uprostřed panenské přírody, pak je údolí Fataga tím pravým místem pro vás. V nabídce jsou zde zejména soukromé apartmány a venkovské farmy s kompletním vybavením, vybíráme pro vás ty nejlepší:

Doprava

Nejlepší variantou dopravy je rozhodně půjčené auto, protože jedině tak se můžete zastavovat na těch nejlepších vyhlídkách nad rozeklanými kaňony. Do vesnice Fataga dojedete z Maspalomas po 18 km a zhruba 40 minutách.

Údolím projíždí i autobusová linka 18 spojující Maspalomas s vesnicí Tejeda uprostřed hor. Nevýhodou je, že výhledy uvidíte jen skrz okénko, zastávky jsou jen v centrech obcí.

  • Naviguj: 27.8866, -15.5642

Další místa na Gran Canarii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu