Black Beach
Lanzarote

18 míst co vidět na Lanzarote

Playa de Famara

Písčitá pláž, Pobřeží

Famara Beach

Pláž Famara se řadí k nejkrásnějším čistě přírodním plážím na celých Kanárských ostrovech. Leží na divokém západním pobřežím z jedné strany obklopená slavnými útesy Famara, z druhé rovinatou pouštní krajinou.

Zrcadlící se skaliska za odlivu

Nejpřitažlivější zastihnete pláž Famara za odlivu, kdy na skoro vodorovné ploše ztvrdlého písku zůstává tenká vrstvička vody, ve které se zrcadlí monumentální útesy Famara a vytváří tak magickou podívanou.

Přehledné časy odlivů a přílivů na Playa de Famara nabídne například web surf-forecast.com.

Koupání i surfování

Pláž Famara pokrývá jemný zlatavý písek ztvrdlý neustálým střídáním odlivů a přílivů. Pláž se táhne v délce více než 6 km od vesnice Caleta de Famara až pod útesy a je ideální pro dlouhé procházky, běhání nebo zkrátka jen kochání se okolními sceneriemi.

Na koupání Famara úplně ideální není. Vstup do vody je sice relativně mírný, ale vlny jsou zde vysoké objevují se také silné zpětné proudy.

Naopak pro surfaře nebo kiting je Famara ráj zaslíbený, minimálně na Lanzarote. Přímo ve vesnici Caleta de Famara najdete několik surfařských půjčoven a škol pro začátečníky, jmenujme například Surf Canarias nebo Lanza Surf.

Zázemí přímo na pláži není žádné, ale v blízké vesnici najdete několik restaurací i malý obchod.

Ubytování v Caleta de Famara

Oblast okolo pláže Famara je ideální pro 1 až 2 noci, pokud chcete surfovat nebo prostě jen máte rádi odlehlejší místa s krásnými sceneriemi. V malém letovisku Caleta de Famara najdete velké množství soukromých apartmánů a penzionů, klasické hotely tu však budete hledat marně.

Vzhledem k tomu, že místní ubytovací kapacity většinou obsahují jen 1-2 pokoje, je zde neustálý nedostatek míst a tím pádem také výrazně vyšší ceny než ve zbytku ostrova (cca 2 000 až 4 000 Kč za noc).

Jak se na pláž Famara dostat?

Autem

Přímo až na pláž lze dojet autem, zaparkovat můžete zdarma kdekoliv podél cesty, míst tu bývá vždy dostatek. Pláž se nachází v malém letovisku Caleta de Famara na konci silnic číslo LZ-410 a LZ-402. Z letiště sem dojedete po 24 km.

Autobusem

Do městečka Caleta de Famara lze dojet i autobusem číslo 31 (jízdní řád / mapa) z vnitrozemské vesnice Teguise a letoviska Costa Teguise, který jezdí cca 7x denně po celý týden. Spojení doplňuje linka 20 (jízdní řád / mapa) do Arrecife, které však jezdí jen v pracovní dny.

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.