Black Beach

18 míst co vidět na Lanzarote

Playa Blanca

Písčitá pláž, Letovisko

Playa Blanca

Playa Blanca je letovisko ležící na úplném jihu Lanzarote a od jiné civilizace oddělené širokým pásem pouštní krajiny. Nenechte se však zmýlit, Playa Blanca je moderním letoviskem nabízejícím veškerý komfort, vede sem dálnice a je tedy i dobře dostupné.

Oproti rušnému Puerto del Carmen nabídne klid a na rozdíl od luxusního Costa Teguise mírnější ceny ubytování a díky pouštní a sopečné krajině i punc exotiky.

Centrum městečka s množstvím restaurací a obchůdků se táhne podél starého rybářského přístavu a také okolo hlavní pláže Blanca. I díky tomu, že většina barů a restaurací zavře nejpozději mezi 22. a 23. hodinou, je Playa Blanca ideální destinací pro klidné trávení dovolené s dětmi.

Pláže a koupání

Letovisko jistě uspokojí všechny druhy cestovatelů. Na rozeklaném jižním pobřeží se vykoupete na městských plážích s plným zázemím i odlehlých plážích v exotickém pouštním prostředí. Kam se tedy za koupáním vypravit?

  • Playa Dorada – hlavní městská pláž v zátoce mezi centrem a přístavem s uměle vytvořenými valy, které pláž zcela chrání před jakýmikoliv vlnami. Vstup do vody je velmi pozvolný a bezpečný, pláž pokrývá jemný zlatavý písek a jde zde kompletní zázemí v podobě nabídek vodních sportů, půjčoven lehátek, sprch, toalet a restaurací vč. fast-foodu Burger King. Playa Dorada je ideální pro rodiny s dětmi a milovníky prázdninového ruchu, její nevýhodou je častá přelidněnost.
  • Playa Flamingo – velmi podobná pláž Doradě v umělé zátoce s kamennými valy a jemným bílým pískem vytváří ideální prostřední mělkého klidného moře pro rodiny s dětmi. I když je menší než Playa Dorada, nebývá tu tak přelidněno, přesto tu najdete plné zázemí i promenádu s restauracemi a obchody.
  • Playa Mujeres – exotická osiřelá pláž ležící asi 2,5 km po pěší stezce od přístavu vás nadchne svou čistě přírodní atmosférou s holými skalisky a písečnými dunami. Není zde žádné turistické vybavení, takže občerstvení s sebou. Pláž pokrývá jemný bílý písek, vstup do vody je strmější a vlny větší, takže je Playa Mujeres ideální pro plavce a milovníky bodysurfingu.

Ještě dál na jih pak narazíte na jednu z nejoblíbenějších lanzarotských pláží Playa del Papagayo.

Sopka Montaña Roja

Přímo ve městečku si ozvláštněte odpoledne výšlapem na nízkou sopečnou kalderu zvanou Rudá hora - Montaña Roja, především díky načervenalé hornině. Tento sopečný kráter se vypíná jen 194 metrů nad moře, takže výšlap není nikterak náročný a výhledy shora na letovisko a oceán za to rozhodně stojí.

Značená stezka od hlavní ulice měří 1,2 km jedním směrem (viz mapa trasy) a výstup nahoru vám zabere asi 30 minut.

Přírodní bazénky Charcones

Dalším oblíbeným cílem krátkých výletů z Playa Blanca jsou přírodní bazénky, které vytváří divoce rozeklané sopečné západní pobřeží ostrova a rozbouřený oceán. Malé tůňky plněné mořské vodou vás uchvátí na pohled, ale nedoporučuje se v nich koupat kvůli nevyzpytatelným vlnám, které by vás mohly strhnout do moře.

K bazénkům se dostanete pouze autem, nejhezčí se nachází u ruiny bývalého hotelu Charcones asi 8 km východně od Playa Blanca. Autem dojedete k malému parkovišti (viz mapa), odkud vás čeká ještě asi 2 km pěšky jedním směrem po rovině (mapa trasy).

Zájezdy na Playa Blanca

Letovisko patří k trojici nejoblíbenějších na Lanzarote a nemůže chybět ani v nabídce českých cestovek. Malá rybářská víska se postupně rozrostlá o menší apartmánové komplexy, které tvoří většinu ubytovacích kapacit, najdete tu ale i mnoho velkých hotelových resortů.

Standardní ceny za all-inclusive týdenní pobyty jsou mezi 19 000 a 24 000 Kč.

K nejoblíbenějším resortům, do kterých míří zájezdy českých cestovek, patří Labranda Suite Alyssa nebo H10 White Suites s příznivějšími cenami.

Ubytování

Playa Blanca však láká také individuální cestovatele zejména bohatou nabídkou apartmánů a menších prázdninových vil. I tak však Playa Blanca patří k nejdražším městům na Lanzarote. Během sezony jen zřídka narazíte na ceny pod 2 000 Kč na noc. Nejlevnější apartmán bývá stabilně Caybeach Sun v klidné lokalitě asi 400 metrů od pláže.

Klasické hotely prodávají pokoje od 2 500 Kč za noc. Mezi nejlevnější patří SBH Hotel Royal Mónica, doporučili bychom také luxusnější 5* hotel H10 Rubicón Palace s cenami od 3 000 Kč, což je na tuto kategorii velmi výhodné.

Jak se do Playa Blanca dostat?

Město leží sice v odlehlé oblasti, ale až přímo sem vede dálnice LZ-2. Z letiště ujedete asi 40 km, což znamená kolem 45 minut jízdy. Zdarma lze parkovat kdekoliv na ulicích, vzhledem k absenci velkých parkovišť je ale třeba se připravit na delší hledání volného místa.

Do Playa Blanca jezdí i autobusy z následujících míst (pro jízdní řád klikněte na číslo linky):

  • Arrecife: 660
  • Letiště Lanzarote: 61
  • Puerto del Carmen: 61

Cena na letiště činí 3,30 EUR.

Využít můžete i vnitroměstskou linku 30 (jízdní řád / mapa trasy), která jezdí napříč poměrně roztahaným letoviskem a usnadňuje tak pohyb z pláže na pláž nebo do ubytování. 

Chystáš se na Lanzarote?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.