Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
Barranco del Inferno

Barranco del Inferno

Barranco del Inferno, v překladu Pekelná rokle, je nádherná soutěska skalnatým nehostinným prostředím, která vede poblíž letoviska Costa Adeje. Turistická stezka podél potoka a zavlažovacího kanálu vás provede divokou krajinou úzkých soutěsek, svislých kamenných stěn a mnoha endemických druhů rostlin.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Stezka začíná u parkoviště nad městem Adeje a vine se roklí po 3,5 km až k vysokému vodopádu, od kterého se budete vracet zase stejnou cestou zpět. Výškový profil sice není nijak náročný, ale cesta vede kamenitým terénem, takže kvalitní turistické boty jsou nutností. 

Vzhledem k cenné přírodně a omezenému prostoru se dá do Barranco del Inferno jít pouze po předchozí rezervaci online na webu přírodní rezervace. V hlavní sezoně je třeba provést rezervaci i týdny dopředu. Vstup je stojí 9 EUR.

  • Naviguj: 28.1261, -16.7229

Další místa na Tenerife

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lucie _40
Lucie _40

Oba odkazy jsou nesprávné - jsou na vstup do kaňonu Masca. Správný odkaz je tento: https://www.barrancodelinfierno.es/en/. Jak zjistíte, vstup není zdarma. Je dost drahý a nestojí to za to. Jediná "výhoda" této soutěsky je v tom, že je snadno dostupná z míst na jihu, kde se soustředí nejvíc turistů. Vyfasujete helmy, které nesmíte sundat, vyplísnili nás správci i během trasy, že nemáme nasazené roušky (zkušenost z letošního léta), u vodopádu na konci vám měří přesně vymezený čas, který tam smíte strávit. Je spousta hezčích míst, jak na Tenerife, tak na nedaleké Gomeře, které můžete navštívit - a zdarma.

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu